Zakończenie XXXIII Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "O liść konwalii" im. Zbigniewa Herberta
Tej jesieni nie zapominamy o młodych poetach! Początek grudnia będzie okazją do uhonorowania laureatów w XXXIII Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O liść konwalii” im. Zbigniewa Herberta. Cieszymy się, że od lat konkurs przyciąga grono osób, dla których poezja jest pasją. Uważamy, że warto pokazać światu swoje myśli, emocje i pragnienia, które mają swoje odzwierciedlenie w wierszach.
W tym roku nagrodzonych wybrało jury o niezwykłej wrażliwości: Joanna Mueller, Barbara Klicka i Natalia Malek. Podczas tegorocznej edycji będzie kilka nowości! Nie zabraknie również pozytywnej rywalizacji. Nowością w czasie spotkania będzie Turniej Jednego Wiersza. Chcemy bowiem zachęcić toruńską publiczność do przedstawienia swojej twórczości, a jurorami w tych zmaganiach będą laureaci konkursu poetyckiego im. Zbigniewa Herberta.



