you.Guru + Adam Kempa solo | Koncert

Kiedy

18.02.2022
piątek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

30zł / normalny
25zł / ulgowy

Bilety dostępne również na

Już wkrótce na artusowej scenie prawdziwa gratka dla fanów muzyki awangardowej! Muzyki balansującej na nieobliczalnym gruncie, transowych zapętleń i psychodelicznych melodii. Na alternatywny charakter wieczoru złożą się koncerty you.Guru oraz Adama Kempy solo!

you.Guru powstało z chęci wspólnego eksperymentowania z formą muzyczną. Choć mamy przed sobą świeżo wyrosły zespół, jego członkowie z pewnością są doskonale znani entuzjastom alternatywnej sceny bydgoskiej. Muzycy przewijali się w takich projektach jak Something Like Elvis, Potty Umbrella, Upside Down, Innercity Ensemble, B.O.K. czy Tissura. Szeroki bagaż muzycznych doświadczeń pozostaje nie bez znaczenia, bowiem to właśnie przenikanie się różnych estetyk i inspiracji jest fundamentem muzyki you.Guru. We wrześniu 2020 roku zespół wydał debiutancką płytę Young Adult Fiction nakładem Anteny Krzyku.

Muzyczne spotkanie z you.Guru poprzedzi koncert Adama Kempy – młodego, prężnie działającego operatora gitar i syntezatorów, wokalisty, producenta oraz cenionego organizatora życia kulturalnego Bydgoszczy. Zafascynowany punktem, w którym awangardowe środki wyrazu spotykają się z rozsądną nutką songwritterstwa, wiązał się z takimi projektami jak Godot, Caluskov 102, Rozwód czy 5G. Działa przy inicjatywach klubu Mózg, wydawnictwie Jvdasz Iskariota czy Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

you.Guru w składzie:

  • Artur Maćkowiak – gitara, elektronika,
  • Michał Lutrzykowski – bas
  • Piotr Waliszewski – perkusja