Wielkanocne tradycje | e-Warsztaty plastyczne | Grupa I i II

Kiedy

28.03.2021
niedziela | godz. 12:00

Gdzie

Zoom

Bilety

5zł / normalny
Warsztaty rodzinne, dzieci od 6 roku życia | Godziny warsztatów: 12:00 do 13.30 | Warsztaty odbędą się w trybie online na platformie zoom | Możliwość zakup materiałów potrzebnych do warsztatów do odbioru osobistego w Dworze Artusa (ul. Rynek Staromiejski 6) w cenie 5 zł/osoba | Kontakt: 792 006 098 oraz monika@artus.torun.pl
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Wielkanocne tradycje to kreatywne e-warsztaty rękodzieła połączone z odrobiną teorii mówiącej o tradycjach obchodów Wielkanocy. Czas trwający zazwyczaj od Niedzieli Palmowej do Poniedziałku Wielkanocnego jest dla nas bardzo szczególny. Razem z dziećmi zastanowimy się jakie tradycje pamiętamy i obchodzimy oraz jakie nowoczesne praktyki zapanowały w polskich domach.
Dowiemy się, jak i dlaczego świętowano w dawnych czasach, a następnie stworzymy autorskie dekoracje Wielkanocne w postaci doniczek z rzeżuchą, do których przypniemy kurczaczka i zajączka — ozdoby zrobione z filcu i klamerki do prania. Nauczymy się także robić wielkanocne origami kurczaczka i króliczka.
Jeżeli chcecie sami zakupić materiały, należy przygotować:
1 małą doniczkę na osobę, trochę ziemi do kwiatów lub watę, 10g nasion rzeżuchy na osobę, 2 spinacze do prania najlepiej drewniane, klej na ciepło lub inny, który jest mocny, kolorowe karki papieru lub kawałki filcu (kolory żółty, pomarańczowy i ciemnożółty lub czarny na kurczaka oraz cielisty, różowy, biały/brązowy/ czarny na króliczka), ruchome oczka lub białą i czarną kartkę papieru, papier do origami żółty na kurczaczka i biały oraz czarny na owieczkę, nożyczki, pisaki, ołówek.
Warsztaty poprowadzi Monika Ratajczyk – plastyk i historyk sztuki.