Wernisaż wystawy | „Natura jest Sztuką" | Florkiv Solomiia

Kiedy

05.07.2022
wtorek | godz. 18:30

Gdzie

Filia Dom Muz | Podgórz
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna od 5 lipca 2022 roku do 31 lipca 2022 roku w galerii Filii Dom Muz Podgórz przy ul. Poznańskiej 52
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Mimo, że naturę i sztukę zwykle stawiamy w kontrze, mają one ze sobą wiele wspólnego. Malarskość i plastyczność możemy dostrzec zarówno w kiełkujących roślinach, jak i w monumentalnych, górujących nad światem skałach. Ukwiecone pola przypominają abstrakcję, powstałą z wylanych na paletę, jaskrawych kolorów, a w korze drzewa, gałęziach, płatkach śniegu kryją się niesamowite fraktale.

Solomiya wychowała się w malowniczym, ukraińskim mieście Czortków. Odkrywając w sobie zamiłowanie do sztuk wizualnych, zapisała się do szkoły artystycznej. W 2021 roku rozpoczęła studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, a przed przyjazdem do Torunia, w Czortkowie odbyła się wystawa prac Solomii Kwiaty i ludzie – barwność. Artystka eksperymentuje z różnymi technikami malarskimi, takimi jak gwasz, pastele, akwarele, grizzly czy olej. Znaczną częścią jej sztuki są także nitki i tkaniny oraz grafika. W swojej sztuce łączy powyższe metody pracy, aby pokazać, że wszystko może być ze sobą zintegrowane tak jak w naturze bez drzewa nie byłoby gałęzi, bez gałęzi nie byłoby liści.

Już 5 lipca 2022 o godz. 18:30 w Filii Dom Muz Podgórz (ul. Poznańska 52) będziemy mieli okazję, obejrzeć jej wystawę Natura jest sztuką. Prace Solomii będziemy mogli oglądać do 31 lipca 2022  dzięki działaniom Stacji integracji.