Wernisaż wystawy „Na krzywe drzewo” | Wystawa zbiorowa
Już we wtorek 12 grudnia o godzinie 18:30 odbędzie się wernisaż grupy twórczych przyjaciół – mocnych i upartych jak krzywe drzewa.
W czerwcu 2022 roku minęło trzydzieści lat od czasu, gdy twórczynie i twórcy wystawy „Na krzywe drzewo” skrzyżowali swoje drogi na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od samego początku stanowili ciekawy socjologiczny twór, łącząc osoby z bardzo różnymi doświadczeniami edukacyjnymi i zawodowymi.
Tytuł wystawy „Na krzywe drzewo” nawiązuje do studenckich anegdot, które wciąż tkwią w pamięci artystek i artystów. Pomysł na jej realizację narodził się wiosną 2022 roku podczas jubileuszowego zjazdu w Farynach. Choć na przestrzeni lat zmieniały się drogi zawodowe każdego z nich, niezmienne pozostało jedno – zamiłowanie do sztuki.
Na wystawie swoje prace prezentują: Małgorzata Afanasjew, Marta Bek, Zdzisława Budka, Małgorzata Bratz-Ciemińska, Małgorzata „Magda” Czuczman, Krystyna Drewing, Hanna Dzieciniak, Regina Fydrych-Porębska, Elżbieta Joanna Gieryk, Barbara Glegoła, Krystyna Lewandowska, Jan Marciniak, Jacek Niedbało, Waldemar Parszyk, Piotr Schaefer, Izabela Ślusarczyk, Tomek Wankaim, Barbara Wziątek, Alicja Zwierko-Jóźwik.
Czas trwania wydarzenia – około 1 godziny | Wystawa czynna od 12 grudnia 2023 roku do 5 stycznia 2024 roku w Galerii Artus codziennie w godzinach od 13:00 do 19:00

Już we wtorek 12 grudnia o godzinie 18:30 odbędzie się wernisaż grupy twórczych przyjaciół – mocnych i upartych jak krzywe drzewa.
W czerwcu 2022 roku minęło trzydzieści lat od czasu, gdy twórczynie i twórcy wystawy „Na krzywe drzewo” skrzyżowali swoje drogi na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od samego początku stanowili ciekawy socjologiczny twór, łącząc osoby z bardzo różnymi doświadczeniami edukacyjnymi i zawodowymi.
Tytuł wystawy „Na krzywe drzewo” nawiązuje do studenckich anegdot, które wciąż tkwią w pamięci artystek i artystów. Pomysł na jej realizację narodził się wiosną 2022 roku podczas jubileuszowego zjazdu w Farynach. Choć na przestrzeni lat zmieniały się drogi zawodowe każdego z nich, niezmienne pozostało jedno – zamiłowanie do sztuki.
Na wystawie swoje prace prezentują: Małgorzata Afanasjew, Marta Bek, Zdzisława Budka, Małgorzata Bratz-Ciemińska, Małgorzata „Magda” Czuczman, Krystyna Drewing, Hanna Dzieciniak, Regina Fydrych-Porębska, Elżbieta Joanna Gieryk, Barbara Glegoła, Krystyna Lewandowska, Jan Marciniak, Jacek Niedbało, Waldemar Parszyk, Piotr Schaefer, Izabela Ślusarczyk, Tomek Wajnkaim, Barbara Wziątek, Alicja Zwierko-Jóźwik.


