Wernisaż wystawy | „Historie pędzlem pisane” | Mariusz Dziak

Kiedy

30.09.2022
piątek | godz. 18:30

Gdzie

Filia Dom Muz | Podgórz
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna od 30 września 2022 roku do 30 października 2022 roku w galerii Filii Dom Muz Podgórz przy ul. Poznańskiej 52
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

W jaki sposób marzenia senne wpływają na rzeczywistość? Czy oniryczne światy tworzone przez podświadomość mogą dawać nam życiowe wskazówki? Odpowiedzi na te pytania z pewnością udzieli nam wernisaż malarskiej wystawy „Historie pędzlem pisane”!

Tematyka obrazów Mariusza Dziaka orbituje wokół snów i podświadomości. Jak mówi autor: „wyobraźni nie wolno ograniczać (…) powinno się ją skłaniać do ciągłego tworzenia nowych światów pełnych mitycznych stworów, aniołów, zwierząt o jakich nikt nie słyszał”. Jako artysta zajmuje stanowisko „czułego narratora” snów, przewodnika po mistycznym świecie marzeń i fantazji. W pracach przeważają twarze, często zmodyfikowane, zniekształcone niekiedy nierealne. Artystę interesuje przyroda i świat duchowy, który uzewnętrznia na swoich obrazach.

Wyobraźnia jest darem, który stwarza światy – mogą być piękne i przyjazne, ale także budzące grozę. Jak wyglądają senne światy z artystycznej perspektywy Mariusza Dziaka? Jeśli jesteście ciekawi, nie może Was zabraknąć 30 września 2022 roku o 18:30 w Galerii Muz przy ul. Poznańskiej 52!


Mariusz Dziak – od najmłodszych lat mieszka w Toruniu. W liceum uczęszczał do klasy o profilu plastycznym, a w latach 2009 – 2013 studiował na uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu w Fili Kaliskiej na kierunku Malarstwo. Jego ulubionym medium jest akwarela z dodatkiem piórka i cienkopisu. Poza nimi szczególne miejsce w twórczości artysty zajmują graffiti, szablony i malowanie markerami. Jest autorem wielkoformatowych murali, które można znaleźć na terenie Torunia: egzotyczne zwierzęta w Fundacji Arkadia oraz „Zaślubiny Polski z morzem” w Szkole Podstawowej nr 31, a także muralu powstałego z okazji „XVIII i pół wieku Kalisza” przy Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Kaliszu.