Wernisaż wystawy | Rzeźba | Bartłomiej Schmidt

Kiedy

11.06.2021
piątek | godz. 18:30

Gdzie

Galeria Muz
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Obowiązuje ograniczona liczba wejściówek na wernisaż | Wystawa czynna od 14 czerwca 2021 roku do 7 lipca 2021 roku od poniedziałku do piątku w Galerii Muz w godz. 11:00-19:00
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Już 11 czerwca zapraszamy na wernisaż wystawy indywidualnej Bartłomieja Schmidt w ramach studiów na Artium Humaniorum na UMK. Artysta aktualnie jest w trakcie przewodu doktorskiego z Rzeźby. Tematem jego doktoratu jest rozważanie sztuki jako problemu społecznego. Bartłomiej Schmidt prowokuje przez sztukę do poruszania często bardzo kontrowersyjnych i niewygodnych tematów. Pracuje głównie w plastelinie, żywicach, alginacie i silikonie, które łączy ze szkłem, metalem i kamieniem.

Wspólnym mianownikiem dla każdej z rzeźb prezentowanych na wystawie jest ich tworzywo – silikon. W każdej z prac Artysta dotyka problemów społecznych, stawia pytania retoryczne oraz biegle operuje sztuką metafory. Bartłomiej Schmidt nie stroni też od tematów bardzo aktualnych współcześnie. Pyta choćby o kierunki współczesnego pojmowania patriotyzmu i tożsamości narodowej. Odbiorca postawiony przed tego rodzaju pracą może doznać swoistego artystycznego katharsis.

Wystawa czynna od 14 czerwca 2021 roku do 7 lipca 2021 roku od poniedziałku do piątku w Galerii Muz w godz. 11:00-19:00