Wernisaż wystawy | Berlin. Streetlife. Streetwork. Streetart. | Zbigniew Grabowski

Kiedy

04.08.2020
wtorek | godz. 18:30

Gdzie

Galeria Artus
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Zaproszenia na wernisaż dostępne w kasie Dworu Artusa. Wystawa czynna od 4.08. do 31.08. w Galerii Artus w dni powszednie w godz. 10:00-19:00.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Berlin to ogromna, zachwycająca metropolia – otwarta, liberalna i imprezowa i jakże zaskakująca! Różnorodna, kolorowa, tradycyjna i jednocześnie egzotyczna. Wiecznie pulsujący organizm, składający się z ludzi, architektury, przyrody, sytuacji, wydarzeń i historii… Taki właśnie jest Berlin widziany oczyma Artysty Zbigniewa Grabowskiego, taki jakim go poznał i pokochał.

Stolica Niemiec niczym magnes przyciąga artystów, muzyków i kreatywnych ludzi z całego świata, stając się dla wielu z nich nowym domem lub tymczasowym przystankiem. Tętniące życiem, nigdy niecichnące ulice rozpościerają swoje oblicza przed spragnionym autentyczności okiem i obiektywem fotografa.

Wystawa Streetlife, streetwork, streetart jest zapisem berlińskich wrażeń Artysty, na fotografiach niemal słychać odgłosy ulicy, gwar rozmów, różnorodne dźwięki instrumentów ulicznych muzyków, śmiechy przechodniów, odgłosy kolejki miejskiej, plątaninę języków i zapachów. Prezentowane fotografie pozwalają na spacer ulicami tego niesamowitego miasta, wędrówkę zakamarkami Berlina, niekoniecznie tylko tymi znanymi jak turystyczne atrakcje.

W wernisażu będzie można uczestniczyć osobiście, zgodnie z zasadami rygoru sanitarnego obowiązującymi w instytucjach kultury. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie Dworu Artusa.