Wędrująca ławeczka | Szydełkowy street art

Kiedy

26.08.2020
środa | godz. 15:00

Gdzie

Stare Miasto
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Czas trwania każdego warsztatu 2h | Wykonane przez uczestników dekoracje będą eksponowane przez tydzień | W przypadku niepogody wydarzenie odbędzie się w galerii Domu Muz na Podmurnej
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Jak co roku specjalnie dla wszystkich sympatyków rękodzieła przygotowaliśmy wspólną akcję szydełkowania w przestrzeni naszego pięknego miasta!

Wędrująca ławeczka jest projektem odwołującym się do tradycji ławek, które stawiano przed domem jako zaproszenie do spotkania i wspólnego działania. W tym roku zapraszamy społeczność toruńskiej starówki do zajęć z obszaru street artu, w efekcie których rękodzieło stanie się na okres wakacji elementem dekoracyjnym miejskiej architektury. W planach jest zrealizowanie 4 spotkań animacyjnych w okresie lipiec-sierpień 2020.

  • 15.07. (śr.), godz. 17:00 Jak podeprzeć Krzywą Wieżę? (Krzywa Wieża)

Pierwsze artystyczne wyzwanie będzie związane z jedną z najbardziej znanych toruńskich legend. W czasie spotkania wykonamy oryginale podpórki, którymi wzmocnimy chylącą się ku upadkowi Krzywą Wieżę.

Zajęcia gościnie współprowadzić będzie animatorka Asia Łagan – nasza specjalistka od kreatywności.

  • 29.07. (śr.), godz. 17:00 Różany ogród na Placu Rapackiego (Plac Rapackiego/ Fosa Staromiejska)

W czasie warsztatów w ogrodzie z różami na Placu Rapackiego uczestnicy wykonają kwieciste dekoracje ławeczek z kolorowych włóczek i drutu florystycznego.

  • 12.08. (śr.), godz. 17:00 Płaszczyki dla żabek Flisaka (Stary Rynek/Poczta)

W trakcie spotkania na ławeczkach przed Pocztą na Starym Rynku przygotujemy z użyciem podstawowych technik szydełkowania wybrane elementy garderoby dla żabek z fontanny Flisaka. Płaszczyki będą wykonane z kolorowej włóczki i eksponowane na rzeźbach.

  • 26.08. (pon.), godz. 17:00 Rajskie ptaki na zegarze przy Empiku (ul. Szeroka/ul. Królowej Jadwigi)

Podczas warsztatów na ławeczkach przed Empikiem przygotujemy z użyciem podstawowych technik szydełkowania kolorowe ptaki, którymi ozdobimy przestrzeń między trzema filarami zegara.

 

Projekt koordynuje pasjonatka rękodzieła – Ela Lewandowicz.

fot. R. Bykowski