Warsztaty z jajem w roli głównej | Rodzinne ozdoby wielkanocne

Kiedy

01.04.2023
sobota | godz. 16:00

Gdzie

Filia Dom Muz | Podgórz

Bilety

20zł / normalny
Wydarzenie archiwalne
Miejsce wydarzenia: ul. Poznańska 52 | Bilet: 20 zł/za stanowisko dla dwóch osób (opiekun/opiekunka z dzieckiem) | Warsztaty dla opiekunów z dziećmi od 5 roku życia | Czas trwania: około 2 godzin | Szczegółowe informacje: edukacja@artus.torun.pl
Artykuł dostępny w audiodeskrypcji

Czy wiecie, że jajko to nie tylko smaczne śniadanie, ale również symbol życia? W różnych miejscach na świecie kojarzy się także z urodzajem, bogactwem i szczęściem oraz z bezpiecznym schronieniem. Jajka występują w wielu obrazach, przysłowiach, a nawet w architekturze.

Podczas naszego wielkanocnego spotkania odkryjemy ciekawostki na temat motywu jajka w różnych kulturach i sztuce. Wspólnie ozdobimy jajko w wybranej z kilku zaprezentowanych technik plastycznych — z filcu, artykułów pasmanteryjnych, czy florystycznych. Udekorowane prace będziemy mogli bezpiecznie schować do własnoręcznie wykonanych koszyczków i zanieść do domu, do którego od razu zawita wiosenna i przedświąteczna atmosfera.

Dowiemy się także, jak ozdabiano jajka w starożytnym Egipcie, czy dawnych Chinach oraz jak wyglądały jajka fabjerże — dzieła sztuki złotniczej, będące kiedyś luksusowymi podarunkami wielkanocnymi. Przyjrzymy się również ciekawostkom architektonicznym oraz wspólnie przypomnimy sobie dawne zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Rodzinne warsztaty to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu i stworzenia niezwykłych wielkanocnych ozdób.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Zajęcia poprowadzą dla Was Joanna Łagan oraz Aurelia Wojtalewicz— animatorki kultury i specjalistki ds. edukacji.

Miejsce wydarzenia: ul. Poznańska 52 | Bilet: 20 zł/za stanowisko dla dwóch osób (opiekun/opiekunka z dzieckiem) | Warsztaty dla opiekunów z dziećmi od 5 roku życia | Czas trwania: około 2 godzin | Szczegółowe informacje: edukacja@artus.torun.pl

Zdjęcie przedstawia kobietę trzymającą koszyczek z filcu. Koszyczek ma uszy zająca, zęby i marchewkę. W drugiej ręce kobieta trzyma ozdobne jajko.

Czy wiecie, że jajko to nie tylko smaczne śniadanie, ale również symbol życia? W różnych miejscach na świecie kojarzy się także z urodzajem, bogactwem i szczęściem oraz z bezpiecznym schronieniem. Jajka występują w wielu obrazach, przysłowiach, a nawet w architekturze.

Podczas naszego wielkanocnego spotkania odkryjemy ciekawostki na temat motywu jajka w różnych kulturach i sztuce. Wspólnie ozdobimy jajko w wybranej z kilku zaprezentowanych technik plastycznych — z filcu, artykułów pasmanteryjnych, czy florystycznych. Udekorowane prace będziemy mogli bezpiecznie schować do własnoręcznie wykonanych koszyczków i zanieść do domu, do którego od razu zawita wiosenna i przedświąteczna atmosfera.

Dowiemy się także, jak ozdabiano jajka w starożytnym Egipcie, czy dawnych Chinach oraz jak wyglądały jajka „Fabergé” — dzieła sztuki złotniczej, będące kiedyś luksusowymi podarunkami wielkanocnymi. Przyjrzymy się również ciekawostkom architektonicznym oraz wspólnie przypomnimy sobie dawne zwyczaje związane ze Świętami Wielkanocnymi. Rodzinne warsztaty to wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu i stworzenia niezwykłych wielkanocnych ozdób.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Zajęcia poprowadzą dla Was Joanna Łagan oraz Aurelia Wojtalewicz— animatorki kultury i specjalistki ds. edukacji.