Warsztaty ceramiczne | Grupa dorosła

Gdzie

Filia Dom Muz | Podmurna

Bilety

95zł / miesięcznie

Prowadzący: Monika Ratajczyk

Telefon: 792 006 098

E-mail: monika@artus.torun.pl

Pierwsze zajęcia organizacyjne (bezpłatne) odbędą się 26 września o godz. 11:00. Kolejne terminy do ustalenia z grupą | Koszt - 95 zł /miesiąc | Prowadząca - Monika Ratajczyk
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Warsztaty ceramiki to idealna możliwość do poznania różnych sposobów i technologii ceramicznych oraz wypróbowania swoich sił w kreatywnym łączeniu poznanych technik. Dzięki dedykowaniu grupy osobom dorosłym (18+) możliwa będzie indywidualna praca z każdym z uczestników kursu. Wykonane w pracowni autorskie projekty w całości będą stanowiły ceramikę artystyczną, zgodną z potrzebami autora i ich gustem. Któż z nas nie marzy o własnoręcznie wykonanej paterze do owoców, donicach na balkon czy szkatułce na biżuterię?

Ceramika to jedna z najtrudniejszych dziedzin sztuki, która łączy w sobie techniki rzeźbiarskie, malarskie, odlewnicze, a nawet wiedzę architektoniczną (aby projekt był stabilny i nie załamał się pod własnym ciężarem). W czasie warsztatów poznamy kompleksowo proces projektowania, formowania, zdobienia i potrójnego wypalania ceramiki w temperaturze od 900°C do 1100 °C. Tak wykonane prace w całości stanowić będą własność twórcy. Podczas zajęć będziemy mieli okazję zapoznać się także z odrobinką historii tej wspaniałej dziedziny sztuki, najwybitniejszymi manufakturami oraz ich najlepszymi projektami.

Organizator zapewnia wszystkie potrzebne materiały.

Pierwsze zajęcia organizacyjne (bezpłatne) odbędą się 26 września o godzinie 11:00 w pracowni ceramicznej na ulicy Poznańskiej. Kolejne terminy do ustalenia z grupą.