Warsztaty ceramiczne | Grupa 7+

Gdzie

Filia Dom Muz | Podgórz

Bilety

120zł / miesięcznie

Prowadzący: Gabriela Kutyba

Telefon:

E-mail: monika@artus.torun.pl

Spotkania - wtorki | godz. 17:00-18:30 | zajęcia od 7 do 13 r.ż. | koszt - 120 zł/miesiąc | Prowadząca - Gabriela Kutyba
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Szukasz pomysłu na aktywne i ciekawe spędzenie czasu, które pozwoli na tworzenie i wyrażanie samego siebie w twórczości, która pozostanie na dłużej? Warsztaty ceramiki to idealny sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków i rozwój Twojej artystycznej duszy!

W czasie zajęć przygotujesz i zrealizujesz własne projekty, rozwijając zdolności manualne i wrażliwość artystyczną. Poznasz proces formowania, malowania i podwójnego wypalania w temperaturze 1100 °C prac ceramicznych, prezentowanych na wspólnych wystawach.

Do pracowni zapraszamy dzieci i młodzież. Podczas zajęć zapoznacie się z tajnikami warsztatu oraz przyjrzeć się całemu procesowi powstawania ceramiki – od lepienia poprzez szkliwienie aż do wypalenia.

Początkowo zajęcia ceramiczne prowadziła znana artystka Alicja Bogacka. Od 2011 r. zajęcia prowadzi Gabriela Kutyba – artysta, magister sztuki w zakresie grafiki i wychowania plastycznego. Technikę ceramiki artystycznej odkryła podczas studiów na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w pracowni prof. Hanny Brzuszkiewicz, wybitnej rzeźbiarki. Poszukiwanie ciekawych form, praca z gliną, zdobienie i szkliwienie połączone z pracą pedagogiczną prowadzi od 11 lat.