W zaczarowanym świecie muzyki | Dominika Eska i Andrzej Bondel | Koncert

Kiedy

11.06.2021
piątek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

30zł / normalny
25zł / ulgowy
Koncert przełożony z 7 maja 2021 roku | Wcześniej zakupione bilety zachowują ważność

Już w czerwcu w Sali Wielkiej Dworu Artusa wybrzmią największe przeboje muzyki klasycznej, rozrywkowej i jazzowej, a także kompozycje własne w aranżacji na skrzypce i fortepian w wykonaniu Dominiki Eski. Pianistce towarzyszyć będzie na scenie skrzypek Andrzej Bondel.

Dla wszystkich melomanów to wyjątkowa okazja na spotkanie z muzyką wykonywaną na żywo przez utytułowaną polską pianistkę – Dominikę Eskę, znaną z występów w kraju i za granicą – zarówno solo, jak i z orkiestrami. Artystka koncertowała w Polsce, Niemczech, Austrii, Francji, Szwecji, Rosji, Japonii, Włoszech, Bułgarii, Szkocji.
W Dworze Artusa w Toruniu wystąpi wraz z Andrzejem Bondelem – nauczycielem gry na skrzypcach, muzykiem orkiestrowym Opery Nova w Bydgoszczy oraz współpracownikiem Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy i Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Oboje artystów jest blisko związanych z naszym regionem.

  • Dominika Eska otrzymała zaszczytny tytuł Regionalny Znak Jakości województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii kultura. Jest laureatką Srebrnej Karety za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, a także wielokrotną laureatką stypendium Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Torunia. Lokalnej publiczności znana jest także świetnie z koncertów podczas Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Probaltica w Toruniu w 2018 roku.
  • Andrzej Bondel jest doświadczonym nauczycielem gry na skrzypcach. Pracę pedagoga i rozbudzanie wrażliwości muzycznej uczniów łączy z występami na scenie oraz organizowaniem koncertów.