W świecie filmu sci-fi – Star Wars | Warsztaty | Dzień I

Kiedy

30.06.2021
środa | godz. 12:00

Gdzie

Piwnice Kultury

Bilety

20zł / normalny
Zajęcia od 10 do 15 roku życia | Czas trwania zajęć: 12:00-17:00 | Więcej informacji: monika@artus.torun.pl lub tel. 792 006 098

W świecie filmu sci-fi to prawdziwa gratka dla fanów Gwiezdnych Wojen.

Dzień warsztatowy zostanie podzielony na dwie części. W pierwszej zapoznamy się z pojęciem planów i kadrów filmowych. Przyjrzymy się także problematyce budowania przestrzeni scenicznej i różnicach w jej konstrukcji na planie dziewięciu filmów z uniwersum Star Wars. Następnie porozmawiamy o efektach specjalnych, wspólnie stworzymy makiety farmy Skywalkerów oraz ulepimy postać Jabba the Hut.

W drugiej części dnia porozmawiamy o świecie fanów Gwiezdnych Wojen i zjawisku Cosplay. Odpowiemy na pytania: czym jest cosplay, gdzie go wykorzystywać i kto może być cosplayerem? Skąd czerpać pomysły, wzory, refki? Zastanowimy się jakie są potrzebne narzędzia dla początkujących i skąd je brać? Czy są jakieś specjalne techniki do tworzenia kostiumów? Jak zdjąć formę np. na karwasz? Omówimy kwestię makijażu w cosplay’u oraz o czym należy pamiętać, tworząc strój czy broń? Postaramy się także wyjaśnić, jak wygląda specjalna sesja fotograficzna oraz jak dostać się na pierwszy event. Pokażemy jak zdejmować formę na zbroję z ciała oraz jak wyglądają gotowe kostiumy. Na zakończenie każdy z uczestników zajęć stworzyć swoją pierwszą maskę.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.

Zajęcia poprowadzą Monika Ratajczyk i Angelika Słomska.

Wydarzenie organizowane w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest.