W magicznej krainie – bajka improwizowana – spektakl dla dzieci

Kiedy

07.07.2019
niedziela | godz. 14:00

Gdzie

Sala Mała

Bilety

12zł / normalny
Zapraszamy dzieci od 4 do 11 roku życia. Cena biletu od osoby 12 zł

Wnętrza Dworu Artusa na godzinę zamienią się w magiczną krainę, o której istnieniu jeszcze nikt nie wie. Stworzą ją aktorzy razem z małymi widzami. Dzieciaki, jak same mówią mają łby jak sklepy z pomysłami, więc o to kto pojawi się w nowej bajce zupełnie się nie martwimy. Ostatnio był zły ogr, gadające spodnie i czarodziej. Bywały też chodzące hot-dogi, złe księżniczki i gadające szczupaki. Improwizatorzy dbają o to, żeby szalone pomysły widowni ułożyć w piękną opowieść. Z pewnością dobro wygra ze złem i wszyscy będą żyli długo i szczęśliwie.

Występujący nie zapominają o tym, że na sali są rodzice i dziadkowie, dlatego przemycają w opowieści humor dla dorosłych. Każdemu należy się przecież godzina śmiechu!

Bujdy i Bajania oraz Trzy Słowa to stosunkowo młode formacje. Występują na scenie od dwóch lat odgrywając przedstawienia dla dorosłych jak i dla dzieci. Sztuki improwizowania uczyli się pod okiem instruktorek z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Obecnie doskonalą warsztat u boku najlepszych polskich improwizatorów. Występują w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, na scenie bydgoskiego Eljazzu oraz okazjonalnie na scenach w całym kraju. Tym razem przywędrowali do nas!

Zagrają improwizatorzy z grup Bujdy i Bajania i Trzy Słowa:

  • Ada Żurawska
  • Cezary Markiewicz
  • Jakub Dranicki

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie.

Albert Einstein

Wystąpią: