W magicznej krainie | Bajka improwizowana | spektakl dla dzieci

Kiedy

19.01.2020
niedziela | godz. 11:00

Gdzie

Sala Mała

Bilety

15zł / normalny
Zapraszamy dzieci od 4 do 11 roku życia. Cena biletu od osoby 15 zł. Bilet rodzinny 50 zł (4 osoby, w tym min. 1 osoba dorosła)

Dawno temu, a może wczoraj lub za 100 lat powstanie świat pełen niesamowitych postaci zasugerowanych przez małych widzów. W jednej leśnej chatce mogą żyć ślepe spodnie, marudny czarodziej i zakręcony ogórek, który zwiał ze słoika. Może na wspólną podróż wyruszą dobra Jędza, nadgryzione jabłko i koparka w głębokiej depresji. Wszystko powstanie bez scenariusza, na postawie wyobraźni małych widzów i ich rodziców. Wiemy tylko, że będzie energicznie, zabawnie i bardzo, bardzo zaskakująco, bo tak jest zawsze, gdy na scenie stają improwizatorzy z grupy Bujdy i Bajania czyli Ada Żurawska, Jakub Dranicki i Cezary Markiewicz.

Bajka improwizowana dla młodych widzów to połączenie teatru i animacji. Powstaje opowieść, którą można przeżyć tylko raz, drugi raz się nie zdarzy. Aktorzy przemycają też sporo humoru dla dorosłych, warto więc przyjść całymi rodzinami i podarować sobie godzinę radości.

Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza, bo choć wiedza wskazuje na to, co jest, wyobraźnia wskazuje na to, co będzie.

Albert Einstein

Wystąpią:

Bujdy i Bajania to stosunkowo młoda formacja. Występuje na scenie od dwóch lat, odgrywając przedstawienia dla dorosłych, jak i dla dzieci. Sztuki improwizowania uczyli się pod okiem instruktorek z Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy. Obecnie doskonalą warsztat u boku najlepszych polskich improwizatorów. Występują w Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury, na scenie bydgoskiego Eljazzu oraz okazjonalnie na scenach w całym kraju. Tym razem Przywędrowali do nas!

Współorganizator: