W gościnie u Kopernika | zwiedzanie wystawy z Jadwigą Czarnecką

Kiedy

18.02.2024
niedziela | godz. 12:00

Gdzie

Galeria Artus
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Czas trwania wydarzenia: około 1 godziny
Artykuł dostępny w audiodeskrypcji

W przeddzień urodzin wybitnego toruńskiego astronoma zapraszamy Was na zwiedzanie wystawy W gościnie u Kopernika. Oprowadzanie odbędzie się pod okiem wybitnej fotografki i kuratorki wystawy – Jadwigi Czarneckiej. Będzie również obecny sam autor projektu.

Wystawa prezentuje 30 fotografii, które zostały wykonane średnioformatowym aparatem studyjnym o dużej rozdzielczości. Portrety przedstawiają zagranicznych studentów Uniwersytetu imienia Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor wystawy, Marek Czarnecki, położył szczególny nacisk na ukazanie odrębności kulturowej portretowanych osób i podkreślenie tradycji miejsc, z których pochodzą.

Co ciekawe, artysta również studiował w dalekim kraju. W ramach projektu W gościnie u Kopernika połączył klamrą własne doświadczenia z doświadczeniami Mikołaja Kopernika oraz setek studentów obcokrajowców, którzy po ponad 550 latach od jego urodzin studiują na toruńskim UMK.

Autor wystawy: Marek Czarnecki

Kuratorka wystawy: Jadwiga Czarnecka

Partnerem wystawy jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wystawa jest organizowana przy współudziale Fundacji „For Fotografi”.
Po oprowadzaniu dla chętnych osób będzie możliwość obejrzenia całego nagrania wywiadów z uczestnikami projektu w Artus Cinema.
Czas trwania wydarzenia: około jednej godziny, wstęp wolny

na środku stoi szczupła afroamerykanka w długiej ciemnozielonej tunice na podobnym tle. Kobieta trzyma połączone ze spobą dłonie na wysokości klatki piersiowej

W przeddzień urodzin wybitnego toruńskiego astronoma zapraszamy Was na zwiedzanie wystawy „W gościnie u Kopernika”. Oprowadzanie odbędzie się pod okiem wybitnej fotografki i kuratorki wystawy – Jadwigi Czarneckiej. Obecny również będzie sam autor projektu.

Wystawa prezentuje 30 fotografii, które zostały wykonane średnioformatowym aparatem studyjnym o dużej rozdzielczości. Portrety przedstawiają zagranicznych studentów Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor wystawy, Marek Czarnecki, położył szczególny nacisk na ukazanie odrębności kulturowej portretowanych osób i podkreślenie tradycji miejsc, z których pochodzą.

Co ciekawe, artysta również studiował w dalekim kraju. W ramach projektu „W gościnie u Kopernika” połączył klamrą własne doświadczenia z doświadczeniami Mikołaja Kopernika oraz setek studentów obcokrajowców, którzy po ponad 550 latach od jego urodzin studiują na toruńskim UMK.

Po oprowadzaniu dla chętnych osób będzie możliwość obejrzenia całego nagrania wywiadów z uczestnikami projektu w Artus Cinema.

Autor wystawy: Marek Czarnecki

Kuratorka wystawy: Jadwiga Czarnecka

Partnerem wystawy jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Wystawa jest organizowana przy współudziale Fundacji „For Photography”.