Uroczyste otwarcie Festiwalu Sztuka Natury 2010

Kiedy

07.12.2010
wtorek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Uroczyste otwarcie Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury Toruń 2010.

W programie:

  • Część oficjalna
  • Wspomnienie o Arturze Taborze (1968-2010) – Jeden z najwybitniejszych polskich fotografów przyrody. Urodził się w Radomiu. Ukończył Akademię Podlaską w Siedlcach. Od młodości był zafascynowany twórczością Włodzimierza Puchalskiego. Przez wiele lat współpracował z czasopismami o tematyce przyrodniczej w Polsce, takimi jak m.in. Zwierzaki, Echa Leśne, Głos Lasu, Brać Łowiecka, Łowiec Polski, National Geographic, oraz agencjami zachodnimi m.in. z BBC (Nature Picture Library). Specjalizował się w fotografowaniu i filmowaniu zwierząt w ich naturalnym środowisku, szczególnie ptaków. Zginął tragicznie 2 lipca 2010 roku podczas wyprawy do Mongolii. W uznaniu zasług Senat Rzeczypospolitej Polskiej odznaczył pośmiertnie Artura Tabora medalem „Dobro Rzeczypospolitej Najwyższym Prawem”. Medal przekazał rodzinie senator Stanisław Gorczyca.
  • Gość Specjalny Festiwalu – Elżbieta Dzikowska – Odkrywca i Podróżnik: Biebrza z nieba. – (ur.1937 w Międzyrzecu Podlaskim) – historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyserka i operatorka filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych oraz wystaw sztuki współczesnej. Wraz z mężem, Tonym Halikiem, zrealizowała około 300 filmów dokumentalnych ze wszystkich kontynentów dla Telewizji Polskiej oraz prowadziła popularny podróżniczy program telewizyjny Pieprz i wanilia.

* Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmiany programu Festiwalu.

** Wśród osób biorących udział w głosowaniu zostaną rozlosowane nagrody.

więcej informacji na: www.sztukanatury.pl