TRANSGRESJE „FESTYN” – dzień drugi

Kiedy

28.09.2019
sobota | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

35zł / normalny
25zł / przedsprzedaż

W drugim dniu festiwalu Transgresje usłyszymy zespoły JUNOSTY, EURODANEK oraz gwiazdę wieczoru, czyli niesamowitych Bracia Figo Fagot! Zapowiada się naprawdę dobra zabawa.

Transgresje „FESTYN” to czwarta edycja festiwalu muzyczno-artystycznego, który odbędzie się w ostatni weekend września w Toruniu. Tym razem będzie to czas dobrej zabawy, czas kiedy można tupnąć nóżką.

Ideą Festiwalu Transgresje jest przekraczanie granic pomiędzy różnymi obszarami dźwiękowej ekspresji, a także tym co nazywamy kulturą wysoką i kulturą popularną.  Dlatego też wybierając temat kolejnych edycji organizatorzy szukają kategorii, która mogłaby się stać wspólnym mianownikiem dla artystów nawet z najbardziej oddalonych od siebie muzycznych światów.

W 2015 roku taką kategorią był „bunt maszyn”, wykorzystanie dźwięków fabryki w przestrzeni hal magazynowych dawnej Elany. W 2017 roku była to „furia” wyrażająca emocjonalne rozdarcie. Po buncie i furii w 2018 roku nadszedł czas na długo wyczekiwany „spokój”. Tym razem taką uniwersalną kategorią jest „festyn”. A zatem, w porównaniu z poprzednimi edycjami, odwracamy sytuację o 180 stopni. Podczas imprezy wystąpią artyści, którzy dostarczą uczestnikom przede wszystkim dobrej zabawy i stworzą okazję do tańca, a Centrum Kultury Dwór Artusa stanie się na te dwa dni „centrum  kultury niskiej”.

Koncepcja muzyki jako nośnika szczęścia i podkładu dźwiękowego do dobrej zabawy to esencja muzyki popularnej. Aby nieco ułatwić odbiorcom eksplorację równoległych muzycznych światów stworzymy specjalną przestrzeń, „salę balową”, w której będzie można tańczyć i bawić się.

 

Program festiwalu:

Toruńska Orkiestra Improwizowana

Polonia Disco

Tymon Tymański i ¾

  • Sobota, 28.09.2019 r.

JUNOSTY

EURODANEK

Bracia Figo Fagot

Bilety:

Przedsprzedaż do 12 września – 25 zł

Po 12 września i w dniu koncertów – 35 zł

Karnet na dwa dni:

Do 12 września – 39 zł

Po 12 września – 49 zł

Organizator:                           

Festiwal dofinansowano ze środków Gminy Miasta Toruń

Miasto Toruń