Toruńskie Vademecum Kulturalne

Kiedy

30.10.2018
wtorek | godz. 17:30

Gdzie

Sala Mała
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Toruńskie Vademecum Kulturalne to nowe cykliczne wydarzenie jakie zagości już w październiku w Dworze Artusa. Będzie to spotkanie ludzi zajmujących się kulturą, którzy porozmawiają o wartych polecenia wydarzeniach i inicjatywach z jakich możemy korzystać w Toruniu i jakie przygotowują dla mieszkańców instytucje i artyści.

Ilekroć to mieliśmy dylemat czy warto iść na tak reklamowaną premierę do teatru, obejrzeć wystawę w galerii, przeczytać nową książkę toruńskiego autora, przesłuchać płytę lokalnego zespołu, czy wreszcie skorzystać z cyklu tak zachwalanych warsztatów. Toruńskie Vademecum ma być właśnie taką podpowiedzią gdzie warto pójść, co zwiedzić co przeczytać i posłuchać. Wspólnie z krytykami i krytyczkami będziemy przede wszystkim polecali to czym warto się zainteresować, chociaż postaramy się również, zareklamować ciekawe działania jakie przygotowują dla nas instytucję i artyści.

Podczas pierwszego spotkania z pewnością nie zabraknie analizy jesiennych premier w naszych teatrach, kilku słów o wystawach w toruńskich galeriach i muzeach, jak również literackich premier, które były udziałem pisarzy tworzących w Grodzie Kopernika.

Dyskusję prowadzić będą: Magdalena Kujawa, Marta Siwicka i Grzegorz Giedrys. Całość poprowadzi Łukasz Wudarski.

fot. Magda Kilanowska, Toruńskie Spacery Fotograficzne

fot. Magda Kilanowska, Toruńskie Spacery Fotograficzne