Toruński Festiwal Książki | Zygmunt Miłoszewski | Spotkanie autorskie

Kiedy

02.12.2020
środa | godz. 19:00

Gdzie

Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 19:00, a także przez 2 miesiące po jego zakończeniu | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Zygmunt Miłoszewski – dziennikarz i pisarz okrzyknięty polskim Stephenem Kingiem. W czerwcu 2020 roku ukazała się jego ostatnia książka Kwestia ceny, która stanowi kontynuację losów prof. Zofii Lorentz, znanej już świetnie czytelnikom z Bezcennego. Autor, jak zawsze literacko zaskakuje i korzystając ze swojego bogatego doświadczenia publicystycznego sięga do takich motywów, jak alternatywna historia Polski.

Na spotkaniu w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki usłyszymy o najnowszym wydawnictwie, historii jego powstawania, dowiemy się więcej o tym, w jaki sposób powstają jego książki i gdzie szuka inspiracji do ich tworzenia. Będzie również okazja do pytań o wcześniejsze bestsellerowe powieści, a także karierę medialną i jej wpływ na drugą wielką pasję – literacką.

Miłoszewski karierę medialną rozpoczynał w Super Expressie, gdzie specjalizował się w relacjonowaniu procesów sądowych, przez kilka lat był felietonistą Metropolu, zaś od roku 2003 związał się z Newsweekiem. Literacko zadebiutował w 2004 na łamach Polityki opowiadaniem Historia Portfela, nadesłanym na konkurs organizowany przez Jerzego Pilcha. Rok później wydał swoją pierwszą powieść utrzymaną w konwencji horroru Domofon. Kolejna powieść – Uwikłanie rozpoczęła bestsellerową trylogię o prokuratorze Teodorze Szackim. Następne części – Ziarno prawdy i Gniew ugruntowały mocną już pozycję pisarza na rynku wydawniczym. Jego kolejne książki – Bezcenny, Jak zawsze i Kwestia ceny zdobyły mu dalsze grono oddanych czytelników. Chętnie sięga w nich po środki charakterystyczne dla thrillera, elementy powieści przygodowej i sensacyjnej.

Autor parał się również literaturą dziecięcą – napisał fantastyczną baśń przygodową dla dzieci Góry Żmijowe. Jest współautorem scenariuszy filmowych i telewizyjnych, publikuje opowiadania w pracach zbiorczych, czasopismach z którymi współpracuje, czy na portalach internetowych.

Spotkanie obędzie się 2 grudnia o godz. 19:00 na artusowym Facebooku. Możecie je śledzić w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań Autorowi, jak również obejrzeć je jeszcze przez 2 miesiące od zakończenia Festiwalu.

Spotkanie poprowadzi dla Was Łukasz Wudarski – Dyrektor Dworu Artusa, a także historyk sztuki i pierwszy koordynator Dyskusyjnych Klubów Książki na Kujawach i Pomorzu (w latach 2006-2010).

Transmisja online spotkania odbędzie się na artusowym


Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.