Toruński Festiwal Książki | Robert Górski | Spotkanie autorskie

Kiedy

06.12.2020
niedziela | godz. 16:00

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 16:00, a także przez 2 miesiące po jego zakończeniu | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Robert Górski to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów kabaretowych. Publiczności świetnie znany jako komik, satyryk, lider i autor większości tekstów Kabaretu Moralnego Niepokoju, scenarzysta, osobowość telewizyjna oraz odtwórca głównej roli w serialu Ucho Prezesa. Ostatnimi laty dał się również poznać jako literat sięgający w swych książkach po charakterystyczny dowcip, ironię oraz dystans do zjawisk otaczającego świata, także tego związanego z wielką polityką.

Podczas spotkania autorskiego w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki publiczność będzie mogła zapoznać się bliżej z literacką odsłoną jego kariery, w szczególności najnowszą książką Jak zostałem Prezesem, gdzie w rozmowie z Moniką Sobień opowiada o fenomenie powstawania jednego z najbardziej rozpoznawalnych seriali komediowych telewizyjnych w Polsce – Ucha Prezesa – będącego satyrą na aktualne wydarzenia polityczne. W czasie spotkania będzie również szansa zadać pytania dotyczące dotychczasowych dokonań literackich i medialnych, jak i planów na niedaleką przyszłość.

Robert Górski znany może być także czytelnikom jako publicysta oraz… poeta. Kilka lat temu wydał tomik wierszy zatytułowany Zeszyt w trzy linie. Pisał regularnie dla niewydawanego obecnie satyrycznego pisma Chichot. W listopadzie 2012 ukazała się książka Jak zostałem premierem – rozmowy pełne Moralnego Niepokoju, będące zapisem rozmów Roberta Górskiego z Mariuszem Cieślikiem.

Spotkanie obędzie się 6 grudnia o godz. 16:00 na artusowym Facebooku. Możecie je śledzić w czasie rzeczywistym z możliwością zadawania pytań Autorowi, jak również obejrzeć je jeszcze przez 2 miesiące od zakończenia Festiwalu.

Spotkanie z Robertem Górskim poprowadzi dla Was Jarosław Jaworski – satyryk, felietonista oraz specjalista do spraw promocji kultury.

Kliknij i przenieś się do artusowego


Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.