Toruński Festiwal Książki | Małgorzata Rejmer | Spotkanie autorskie

Kiedy

08.12.2020
wtorek | godz. 19:00

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 19:00, a także przez 2 miesiące po jego zakończeniu | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Małgorzata Rejmer to mieszkająca w Tiranie polska pisarka młodego pokolenia, kulturoznawczyni, której zainteresowania badawcze ogniskują wokół krajów takich Albania czy Rumunia – w centrum swojej fabuły jednak stawia zawsze człowieka – rzuconego w określony system polityczny, społeczny, czy historyczny. W swojej twórczości chętnie sięga do ciemnej strony ludzkiej natury, często operuje groteską, makabrą i brzydotą, epatuje mocnym humorem oraz nie stroni od przerażających historii oraz zbrodni.

Spotkanie autorskie w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki dotyczyć będzie przede wszystkim jej ostatniego dzieła – Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii, w której opowiada o państwie, do którego przeprowadziła się w 2015 roku, jako przykładzie sprawnie działającej machiny komunistycznego terroru. Powstanie książki poprzedzone zostało wieloletnim odkrywaniem albańskiego języka, kultury, ale przede wszystkim mieszkańców, których tytułowy głos stanowi największą jej wartość. Transmisja online na artusowym Facebooku stanie się także idealną okazją do zadania Autorce pytań na ten temat.

Małgorzatę Rejmer cechuje wyjątkowa empatia oraz umiejętność słuchania i odkrywania w każdym z rozmówców unikalnej historii – nawet jeśli oparta jest na krzywdzie, cierpieniu czy doświadczonemu złu. W jej spostrzeżeniach dotyczących Albanii odnaleźć można liczne paralele między tym państwem i dzisiejszą Polską. Szczególne ważne w obliczu współczesnych wydarzeń społecznych staje się jej wnikliwe studium tyranii i narodu żyjącego w państwie totalitarnym.

Spotkanie z  Małgorzatą Rejmer poprowadzi dla Was Sebastian Chojnacki.

Kliknij i przenieś się do artusowego


Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.