Toruński Festiwal Książki | Tomasz Pindel i Szymon Kloska | Lekcja czytania Olgi Tokarczuk

Kiedy

15.12.2020
wtorek | godz. 19:00

Gdzie

Facebook Centrum Literatury CSW i Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na fanpage Centrum Literatury CSW i Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 19:00, a także przez 2 miesiące po jego zakończeniu | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

W ramach Toruńskiego Festiwalu Książki, znani dziennikarze – Tomasz Pindel oraz Szymon Kloska porozmawiają o twórczości polskiej noblistki Olgi Tokarczuk. W szczerej rozmowie postarają się odpowiedzieć na pytanie, od czego zacząć lekturę jej dzieł oraz co uznają w nich za szczególnie ciekawe. Zdradzą także kilka okołonoblowskich ploteczek, nie unikając trudnych tematów związanych z  atakami na noblistkę, wpisujących się w długą tradycję dyskredytacji literackich luminarzy.

Szymon Kloska i Tomasz Pindel – dwóch autorów, którzy w każdy poniedziałek od godz. 16:00 zapraszają słuchaczy na godzinę z Piątką z literatury w RMF Classic. Co tydzień prezentują tam pięć ciekawych książek. Współtworzą również podcast Półka idealna, gdzie recenzują pozycje, które według nich powinny znaleźć się obowiązkowo na półce z książkami.

  • Tomasz Pindel jest cenionym tłumaczem literatury hiszpańskojęzycznej, ze szczególnym wskazaniem na latynoską. Jest publicystą oraz redaktorem serwisu lubimyczytac.pl. Współpracuje także z Gazetą Wyborczą, Tygodnikiem Powszechnym, jest byłym długoletnim pracownikiem Instytutu Książki.
  • Szymon Kloska to dziennikarz, bloger i bibliofil, krytyk oraz aktywista literacki, współprowadzący licznych programów telewizyjnych i radiowych o literaturze: WOK – Wszystko o Kulturze, Książki na Lato i Myślnik. Wieloletni pracownik Instytutu Książki, związany z programem Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Spotkanie obędzie się 15 grudnia o godz. 19:00 na Facebooku Centrum Literatury CSW i Centrum Kultury Dwór Artusa.

Transmisja online spotkania odbędzie się na fanpage Centrum Literatury CSW i Dworu Artusa


Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.

fot. Jacek Kołodziejski