Toruński Festiwal Książki : Książkożercy dla dzieci – Wokół książki Elizy Piotrkowskiej „Ciocia Jadzia w Transylwanii”

Kiedy

12.06.2019
środa | godz. 17:00

Gdzie

WOAK, ul. Szpitalna 8
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Książkożercy to cykl comiesięcznych spotkań dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które odbywają się w Wojewódzkim Ośrodku Animacji i Kultury. Nie sposób nie włączyć tak cennej inicjatywy w program Toruńskiego Festiwalu Książki. Tematem części dla najmłodszych czytelników będzie cudowna książka Elizy Piotrowskiej Ciocia Jadzia w Transylwanii.

Podczas spotkań dla dzieci w sposób performatywny czytane są fragmenty wybranych tytułów, prowadzone gry, zabawy i warsztaty parateatralne nawiązujące do poruszanego w książce tematu. Do współpracy przy realizacji cyklu zapraszane są ogólnopolskie oraz lokalne wydawnictwa, m.in. toruńska Księgarnia Kafka i Spółka. Spotkania Książkożerców odbywają się również pod patronatem Fundacji ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom.

Eliza Piotrowska to autorka i ilustratorka książek dla dzieci, tłumacz i krytyk sztuki. Współpracuje z czasopismami dla dzieci („Świerszczyk”, „Mały Przewodnik Katolicki”) oraz pismami dla dorosłych poświęconymi literaturze dla dzieci. Laureatka ogólnopolskich konkursów literackich, plastycznych oraz inicjatyw edukacyjnych. Znana z wydawnictw, jak: Ogóras. Ale jazda! (2018), Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie czyli kogel-mogel dla dociekliwych (2018) czy serii o przygodach Tupcia Chrupcia.

Spotkanie prowadzą: Agnieszka Zakrzewska, Magdalena Jasińska, Paweł Zaremba.

Współorganizator:                        Współpraca: