Toruński Festiwal Książki: Jacek Dehnel – spotkanie autorskie

Kiedy

14.06.2019
piątek | godz. 19:00

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Jacek Dehnel – poeta, pisarz, felietonista, malarz. Człowiek renesansu. Pretekstem do spotkania podczas Toruńskiego Festiwalu Książki, jest jego nowa książka „Ale z naszymi umarłymi”, która swoją premierę będzie miała w czerwcu 2019 roku.

„Do Europy — tak, ale razem z naszymi umarłymi”, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia dla nowej książki Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie. To opowieść o pewnej kamienicy, w której mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. Pewnego dnia wydarza się coś szczególnego na lokalnym cmentarzu.

Dehnel to autor znanych utworów poetyckich takich jak: „Ekran kontrolny”, „Seria w ciemność”, „Żywoty równoległe”, powieści: „Kolekcja”, „Lala”, „Saturn Czarne obrazy z życia mężczyzn z rodziny Goya” czy serii napisanej wspólnie z Piotrem Tarczyńskim pod pseudonimem Maryla Szymiczkowa. Otrzymał m.in. tytuł Honorowego Ambasadora Polszczyzny od Rady Języka Polskiego. Został kilkukrotnie nominowany do Nagrody Angelus, Literackiej Nagrody Nike i Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Znany również z publikacji w „Toposie”, „Kwartalniku Artystycznym” oraz „Przeglądzie Powszechnym”, a także tłumaczenia wierszy Philipa Larkina.

Spotkanie poprowadzi Marta Siwicka.