Toruński Festiwal Książki | Ex libris - Artusowe DIY

Kiedy

05.12.2020
sobota | godz. 12:00

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Filmik z warsztatów dostępny będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 12:00 | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Ex libris – to specjalny, indywidualnie zaprojektowany dla danej osoby znak, który kiedyś służył do oznaczania książek będących jej własnością. A może tak wykonać własny ex libris, dzięki któremu już nigdy nie będziecie zastanawiać się, która książka należy do Waszego księgozbioru, a która została pożyczona?

Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was plastyczny tutorial w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki, połączony z odrobiną teorii, mówiącej o tradycyjnych technikach grafiki warsztatowej oraz kompozycji.

Oglądając przygotowany dla Was specjalny filmik, dowiecie się, czym jest Ex libris i dlaczego był (i jest!) nadal chętnie stosowany. Poznacie zasady jego tworzenia metodą tradycyjną z wykorzystaniem technik graficznych, a następnie zobaczycie, jak sami w domu możecie wykonać autorskie ex librisy w technice piankorytu. Przedstawimy Wam także różnice między piankorytem i tradycyjnymi technikami grafiki warsztatowej (linorytem, miedziorytem i drzeworytem).

Dodatkowo – dla najmłodszych odbiorców – zaprezentujemy, jak w domu stworzyć autorskie exlibrisowe stemple z tego, co znajdziecie pod ręką – jak choćby dostępne w kuchni ziemniaki czy pieczarki.

Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.

Kliknij i przenieś się do artusowego