Toruński Festiwal Książki | Cezary Łazarewicz | Spotkanie autorskie

Kiedy

05.12.2020
sobota | godz. 19:00

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Transmisja na żywo wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 19:00, a także przez 2 miesiące po jego zakończeniu | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Cezary Łazarewicz to publicysta z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, wieloletni dziennikarz Gazety Wyborczej, Przekroju, Polityki, Newsweeka, aktualnie związany z tygodnikiem Wprost. Jako literat wyśmienicie czuje się w formule literatury faktu, felietonie i reportażu.

W czasie spotkania w ramach Toruńskiego Festiwalu Książki opowie o swojej najnowszej książce Nic osobistego. Sprawa Janusza Walusia, skupiająca się na historii Polaka, konserwatysty z Podhala, który od prawie 30 lat przebywa w afrykańskim zakładzie karnym po głośnym zabójstwie Chrisa Haniego. Książka opowiada proces przemiany z młodego chłopaka o sportowych zainteresowaniach, w zaangażowanego w polityczną intrygę mordercę. Łazarewicz zbierając materiały do publikacji, dotarł nie tylko do samego Walusia, który aktualnie jest najdłużej więzionym skazańcem w Republice Południowej Afryki, ale i jego bliskich, przyjaciół, świadków oraz rodziny zamordowanego ciemnoskórego polityka.

Spotkanie będzie owocowało możliwością poznania tajników sztuki reportażu, sposobów poszukiwania informatorów, źródeł oraz wcześniej niepublikowanych informacji i zadawania pytań (w czasie rzeczywistym na artusowym Facebooku), jak daleko można posunąć się w dochodzeniu do prawdy o ciemnych zakamarkach ludzkiej duszy.

Łazarewicz jest laureatem licznych nagród, w tym Nike za swoją książkę Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka oraz mistrzem polskiego reportażu, co udowodnił w swoich poprzednich książkach. Chętnie sięga także po historię Polski, nie stroniąc od trudnych tematów z jej przeszłości, jak choćby w książce 1939. Wojna? Jaka wojna?.

Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem poprowadzi Tomasz Pasiut – producent filmów, były dziennikarz TVN24, autor telewizyjnych reportaży i materiałów interwencyjnych.

Kliknij i przenieś się do artusowego


Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.