Toruński Festiwal Książki: Agnieszka Frączek – spotkanie dla dzieci

Kiedy

13.06.2019
czwartek | godz. 09:00

Gdzie

Książnica Kopernikańska, Filia nr 2, ul. Kościuszki 47
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

Duża dawka wiedzy polonistycznej w wydaniu Agnieszki Frączek. Wybitna autorka książek i poezji dla dzieci podjęła się bardzo trudnego zadania, jakim jest wyjaśnianie skomplikowanych kwestii języka polskiego najmłodszym. I… udało się to!

Autorka Siana w głowie, czyli trafiła kosa na idiom wyjaśnia, czym są frazeologizmy, w książce Jedna literka, a zmiana wielkahomonimy, a w Rymowane dranie, czyli wiersze trudne niesłychanie, Muł mądrala i innych wierszy co niemiara, czy Byk jak byk uczy poprawnego posługiwania się językiem. Co ważne, nauka ta nie jest sztywna, ale przyjemna, pełna dziecięcego humoru i zabawy. Lubi także pisać o zwierzętach i różnych dziwnych stworzeniach.

W swoich utworach podejmuje też znacznie poważniejsze tematy: wychowania, ekologii, miłości, adopcji. Jej pełne wrażliwości wierszyki poruszą najmłodszych czytelników. W wierszu Miasto nocą przemyci nam również pewną prawdę: miasto nocą tak naprawdę nie śpi. Toruński Festiwal Książki to idealna okazja, by łyknąć trochę wiedzy o języku, dobrym wychowaniu i dowiedzieć się, czy Toruń też nocą nie śpi.

Chociaż gwiaździsta, leniwa noc

cichutko kusi: „Czas już pod koc”,

to jednak w każdym zakątku miasta

jest ktoś, kto nie śpi. Nie śpi i basta!

Agnieszka Frączek – Miasto nocą