Toruński Festiwal Słów | EKO FUTURE cz. I | Recykling – walka z nadmiarem plastiku | Spotkanie z Julią Wizowską

Kiedy

16.06.2022
czwartek | godz. 17:00

Gdzie

Sala Wielka
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Jak wygląda świat „po drugiej stronie kosza”? Co dzieje się z produkowanymi przez nas odpadami? W jaki sposób możemy zaprzyjaźnić się z naturą? W trakcie pierwszego spotkania z cyklu EKO FUTURE organizowanego przez Fundację Nie.art oraz Eko Goods porozmawiamy na temat recyklingu i sposobów na walkę z nadmiarem plastiku.

Julia Wizowska jest aktywną propagatorką idei less waste. Poprzez publikacje książkowe m.in.: „Nie śmieci”, bloga nanowosmieci.pl oraz podcast „Co w tym koszyku” edukuje na temat ograniczania, segregowania i przerabiania śmieci. Prowadzi liczne warsztaty, webinary i prelekcje, podczas których zdradza sposoby na życie bezodpadowe oraz pokazuje jak starym i nadającym się do wyrzucenia rzeczom dać drugą młodość. Od lat stara się żyć maksymalnie bezodpadowo. W mieszkaniu ma kompostownik z 500 dżdżownicami!

W ramach spotkania będącego preludium do Toruńskiego Festiwalu Słów, Julia Wizowska rozwieje wiele mitów związanych z recyklingiem, a także zainspiruje nas do prowadzenia świadomego i ekologicznego trybu życia.

Spotkanie poprowadzi dla Was Mateusz Orzechowski – założyciel organizacji społecznej Klimatyczny Kopernik.

Projekt EKO FUTURE dofinansowany ze środków Gminy Miasta Toruń.


Eko Future to projekt skierowany do mieszkańców Torunia, którego celem jest skutecznie zachęcić Torunian do zwiększania swojej wiedzy oraz pogłębiania świadomości w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi. Intencją do realizacji projektu jest refleksja, że to przedmioty codziennego wykorzystania oraz ich nadmierne gromadzenie, kształtują środowisko. Eko Future edukuje na temat tego, co możemy zrobić by zniwelować destruktywny wpływ człowieka na ekosystem, a także pokazuje jak podejmować konstruktywne zachowania, których celem jest dbanie o dobro naszej planety.

Współorganizatorzy wydarzenia: Fundacja Nie.art, Eko Goods.

Partnerzy wydarzenia: Manekin, PAK Toruń i Radio Gra.

Współorganizatorzy Festiwalu: Miejska Biblioteka Publiczna w Chełmży, Muzeum Piśmiennictwa i Drukarstwa w Grębocinie, CHOK Gminne Centrum Kultury w Chełmży, Gminna Biblioteka Publiczna w Małej Nieszawce, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Małej Nieszawce, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Toruńska Agenda Kulturalna, Muzeum Okręgowe w Toruniu, Fundacja Rusz.

Partnerzy Festiwalu: Narodowe Centrum Kultury, Gmina Miasto Toruń, Powiat Toruński, Wydawnictwo Agora, Wydawnictwo W.A.B., Dowody na Istnienie Wydawnictwo, Express Wschodni, Wydawnictwo Warsztaty kultury, Wydawnictwo Czarne, Wydawnictwo Cyranka, Księgarnia Kafka i Spółka oraz Hotel Mercury, coffee & tea DEPOT, Fabryka cukiernicza Kopernik.

Patronat medialny Festiwalu: TVP3 Bydgoszcz, TV Toruń, Radio GRA, Radio PiK, Oto Toruń, Tylko Toruń, Poza Toruń.

Sponsor Festiwalu: PGE Toruń S.A.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencja. Edycja 2022.