Toruński Festiwal Książki | Mikołajki Mikołajka | e-Warsztaty edukacyjne

Kiedy

06.12.2020
niedziela | godz. 14:00

Gdzie

Zoom
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Warsztaty dla dzieci od 5 roku życia | Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Toruński Festiwal Książki

W ramach Toruńskiego Festiwalu Książki zapraszamy małych i dużych na warsztaty edukacyjne, gdzie główną rolę grać będzie bohater popularnej serii książek o Mikołajku, której autorami są René Goscinny i Jean-Jacques Sempé. W trakcie warsztatów usłyszymy fragmenty opowiadań, które wykona dwójka toruńskich aktorów: Łukasz Ignasiński i Teresa Stępień-Nowicka. Opowiadania pochodzą z dwóch książek: Mikołajek oraz Mikołajek i inne chłopaki.

W drugiej części warsztatów każdy z uczestników spróbuje swych sił w byciu ilustratorem książek dla dzieci. Na podstawie obejrzanych fragmentów Mikołajka, spróbujemy stworzyć własną niepowtarzalną ilustrację z wybraną postacią tej popularnej serii. Tym razem dodamy tam elementy nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza Google lub mailowo monika@artus.torun.pl – w odpowiedzi prześlemy szczegółowe informacje dotyczące potrzebnych materiałów i sprzętu. Posługujemy się platformą Zoom obsługiwaną przez komputery i smartfony.

Zajęcia poprowadzi dla Was Monika Ratajczyk – animatorka, edukatorka i teoretyk sztuki.

Transmisja online spotkania odbędzie się na artusowym


Specjalnie dla Was partnerzy Festiwalu przygotowali na hasło: Toruński Festiwal Książki rabat na książki: Księgarnia Kafka i spółka – 15% i Księgarnia Hobbit – 5%.