Toruński Festiwal Książki: Kryminał w Toruniu. Robert Małecki, Marcel Woźniak, Michał Kadlec, Przemysław Semczuk

Kiedy

15.06.2019
sobota | godz. 17:00

Gdzie

Sala Mała
Wstęp wolny! Zapraszamy!

Toruń kryminałem stoi. Przynajmniej od jakiegoś czasu. Toruńscy autorzy tworzący ten gatunek literacki nie tylko są nagradzani, ale co może ważniejsze, mają rzesze wiernych czytelników. Dlatego właśnie postanowiliśmy w jednym miejscu zebrać naszych najważniejszych autorów kryminałów. Zaproszenie przyjęli Robert Małecki, Marcel Woźniak i Michał Kadlec. Całość zaś zgodził się poprowadzić Przemysław Semczuk.

Podczas panelu na pewno porozmawiamy o tym jak miejsce może dawać pisarzowi inspiracje, jak miasto staje się bohaterem powieści i wreszcie czy pisanie o świecie w którym żyje się na co dzień jest dla autora kryminałów zbawieniem, czy może przekleństwem. Punkt obowiązkowy dla każdego miłośnika kryminału. Nie tylko tych toczących się w mieście.

Robert Małecki – politolog, filozof i dziennikarz, miłośnik kryminałów i thrillerów oraz nowej zabawki – czytnika ebooków. Laureat ogólnopolskich konkursów na opowiadanie kryminalne (MFK Wrocław i Kryminalna Piła). Twórca trylogii kryminalnej, której akcja toczy się w Toruniu. Jeśli w jego głowie nie pulsuje bas Bena Otręby i nie rozbrzmiewają solówki Jurka Styczyńskiego, znaczy, że jest chory. Do tej pory nie był.

Marcel Woźniak – urodzony w Kwidzynie, mieście znanym z tysiąca rond i wiklinowych myszy. Doktorant literaturoznawstwa na UMK w Toruniu, absolwent Adaptacji Scenariuszowej w Warszawskiej Szkole Filmowej. Twórca trylogii o detektywie Brodzkim. Za debiut Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć będzie taka jak moje życie (2016) otrzymał nagrodę Książki Miesiąca „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” (biografie, grudzień 2016).

Michał P. Kadlec – pisarz, copywriter, twórca bloga Po Toruniu. Przyznaje, że gdy nie pisze, nie fotografuje i nie je pizzy, nałogowo czyta kryminały, thrillery i powieści sensacyjne. Martwi głosu nie mają to jego literacki debiut. W zbiorze znajdziecie dziesięć opowiadań kryminalnych o zemście, pożądaniu, obłędzie, sprawiedliwości, świecie odwróconych zasad, tajemnicach i powracających jak bumerang demonach przeszłości. Te historie Was zmienią, prawdopodobnie na gorsze.

Przemysław Semczuk – pisarz, dziennikarz i publicysta tygodników „Newsweek”, „Wprost”, magazynów „Focus Historia” oraz „Wysokie Obcasy Extra”. Za książkę Wampir z Zagłębia otrzymał w 2017 roku Kryształową Kartę Polskiego Reportażu podczas Festiwalu Reportażu w Lublinie. Na tym samym festiwalu w 2018 roku, książka Kryptonim Frankenstein została wyróżniona nagrodą publiczności. We wrześniu 2018 roku wydał swoją pierwszą powieść kryminalną Tak będzie prościej.