TORUŃ KLASYCZNIE | MIĘDZY KLASYCYZMEM A MODERNIZMEM

Kiedy

16.06.2026
wtorek | godz. 18:00

Gdzie

Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Czas trwania wydarzenia – około 1 godziny i 30 minut
Artykuł dostępny w audiodeskrypcji

TORUŃ KLASYCZNIE | KAMERALNE KONCERTY Z UDZIAŁEM MŁODYCH ARTYSTÓW I ARTYSTEK

Cykl koncertów „Toruń klasycznie” to spotkania z muzyką kameralną w wykonaniu młodych artystów i artystek z toruńskiej szkoły muzycznej oraz ich partnerów i partnerek artystycznych, z którymi dziś współtworzą swoje muzyczne drogi.

To szczególna przestrzeń, w której doświadczenie spotyka się ze świeżością, a indywidualność z dialogiem. Kameralne składy pozwalają usłyszeć muzykę z bliska, w jej najczystszej, najbardziej bezpośredniej formie.

Program koncertów obejmuje dzieła muzyki klasycznej różnych epok, ukazując bogactwo stylów, barw i emocji. To propozycja dla toruńskich melomanów i melomanek, zarówno tych wiernych tradycji, jak i poszukujących nowych interpretacji znanych utworów.

Wystąpią:
Marta Balcerek – skrzypce
Marek Kamola – fortepian
Julia Amrozy – flet
Anna Urzędowska – fortepian

Prowadzenie: Magdalena Cynk

„Toruń klasycznie” to propozycja dla toruńskich melomanów – spotkanie z muzyką w jej najbardziej bezpośredniej formie oraz z młodym pokoleniem artystów, które z pasją i zaangażowaniem kontynuuje tradycję muzyki klasycznej.
Współorganizator: Miasto Toruń, Pomorskie Towarzystwo Muzyczne i Muzeum Okręgowe w Toruniu

Czas trwania wydarzenia to około jednej godziny i trzydziestu minut.

TORUŃ KLASYCZNIE | KAMERALNE KONCERTY Z UDZIAŁEM MŁODYCH ARTYSTÓW I ARTYSTEK

Cykl koncertów „Toruń klasycznie” to spotkania z muzyką kameralną w wykonaniu młodych artystów i artystek z toruńskiej szkoły muzycznej oraz ich partnerów i partnerek artystycznych, z którymi dziś współtworzą swoje muzyczne drogi.

To szczególna przestrzeń, w której doświadczenie spotyka się ze świeżością, a indywidualność z dialogiem. Kameralne składy pozwalają usłyszeć muzykę z bliska, w jej najczystszej, najbardziej bezpośredniej formie.

Program koncertów obejmuje dzieła muzyki klasycznej różnych epok, ukazując bogactwo stylów, barw i emocji. To propozycja dla toruńskich melomanów i melomanek, zarówno tych wiernych tradycji, jak i poszukujących nowych interpretacji znanych utworów.

Wystąpią:

Marta Balcerek – skrzypce
Marek Kamola – fortepian
Julia Amrozy – flet
Anna Urzędowska – fortepian

Prowadzenie: Magdalena Cynk

„Toruń klasycznie” to propozycja dla toruńskich melomanów i melomanek – spotkanie z muzyką w jej najbardziej bezpośredniej formie oraz z młodym pokoleniem, które z pasją i zaangażowaniem kontynuuje tradycję muzyki klasycznej.

Współorganizator: Miasto Toruń, Pomorskie Towarzystwo Muzyczne i Muzeum Okręgowe w Toruniu