Teatr Malko - "Elada Pinio i czas"

Kiedy

15.11.2012
czwartek | godz. 18:00

Gdzie

Sala Malinowa
Wydarzenie archiwalne

Oparty na powieści Kerany Angelovej spektakl Elada Pino i czas zabiera widza w magiczną podróż w galopujący świat obrazów i myśli. Znienacka widz wkracza w uniwersum prywatnej mitologii, która działa według własnych zasad i logiki.

To trudne do sklasyfikowania przedstawienie, balansujące na granicy teatru, performansu, baletu i klasycznej sztuki, która łączy w niezwykły sposób energię umysłową historii, dwie indywidualności, z duszami dwóch różnych twórców. Ta misternie skomponowana improwizacja w wykonaniu Gabrielli Hadzikostowej i Nikolaja Iwanowa za pomocą muzyki, słów i twórczej harmonii rodzi bezgraniczną wolność.

Obsada:

  • Elada Pinio – Gabriella  Hadzikostowa
  • Malarz – Nikolaj Iwanow (gościnnie)

Reżyseria – Gabriella Hadzikostowa
Konsultacje artystyczne – István C. Nagy
Muzyka – Nikolai Ivanov
Scenografia – Gabriella Hadzikostowa
Efekty wizualne – István C. Nagy
Czas spektaklu – 80 min. (bez przerwy)

Malko Teatro

Malko Teatro jest teatrem alternatywnym założonym w 1996 w Budapeszcie przez Gabriellę Hadzikostową i Istvana C. Nagy. W spektaklach korzysta z teatru ruchu, sztuki plastycznej, muzyki i elementów audiowizualnych. Przedstawienia są bardzo różnorodne. Zespół gra w różnych językach: po węgiersku, bułgarsku, niemiecku i angielsku, także wszystkich tych języków używa w czasie jednego spektaklu. Ostatnimi czasy Malko Teatro poszerzył swoje kontakty międzynarodowe. Był uczestnikiem wielu projektów międzynarodowych. Coraz częściej gra za granicą i współtworzy z artystami z innych krajów.

Bilet zakupiony na spektakl Teatru Malko upoważnia również do bezpłatnego zwiedzenia w dniu 16.11.2012 Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu