Teatr Amorficzny

„Modlitwa lwa” – Carmen Bernos de Gasztold. Na zdjęciu Jakub Oleradzki. Fot. Rafał Oleradzki

Gdzie

Filia Dom Muz | Podgórz

Bilety

45zł / miesięcznie

Prowadzący: Joanna Łagan

Telefon: 56 66 44 912

E-mail: poznanska@artus.torun.pl

Spotkania - wtorki | godz. 17:00 - 18:30 (grupa od lat 7) | spotkania - czwartki | godz. 18:30 - 20:30 (grupa dorosła/studenci) | koszt - 45 zł /miesiąc | Prowadząca - Joanna Łagan
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Każdy z nas jest aktorem już od najmłodszych lat, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zaczynamy grać pierwszym uśmiechem, grymasem, by później dać się ponieść w tańcu, jakim jest życie. W ten sposób rzeczywistość, w jakiej się znajdujemy, zamienia się w teatr, gdzie na co dzień konfrontujemy się z samym sobą. Działalność teatralna natomiast pozwala nam dojrzeć i poznać w sobie oraz otoczeniu rzeczy, o których już dawno zapomnieliśmy.

W programie warsztatów, które poprzedzają pracę nad spektaklem czy etiudami w danym sezonie znajdują się m.in.: ćwiczenia związane z mimiką twarzy, ekspresją ciała, dykcją, różnymi sposobami interpretacji tekstów, a także praca z tkaniną i rekwizytem z wykorzystaniem elementów warsztatowych różnych gatunków teatru. Zajęcia te umożliwią każdemu rozwój nie tylko na płaszczyźnie artystycznej, ale także intelektualnej.

Teatr Amorficzny, który wywodzi się z Teatru Bez Nazwy, działa już 21 lat i ma na swoim koncie 21 premier. Tworzą go obecnie dwie grupy: grupa starsza (studenci oraz osoby już pracujące), a także grupa młodsza (dla dzieci od lat 7), funkcjonująca od 3 lat. Zespół reprezentował Dom Muz na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym BUT (2012 i 2014 rok) oraz na dwóch ogólnopolskich konferencjach organizowanych przez Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Brał również udział w licznych paradach i projektach, a nawet wygrał casting do interdyscyplinarnego projektu (poświęconego W. Frelichowskiemu), którego finał nadawała TVP – Szare Błogosławieństwo (czerwiec 2013 roku). Teksty często piszą sami członkowie zespołu.

Założycielką i reżyserem Teatru jest animator kultury Joanna Łagan.

Galeria wybranych zdjęć z działalności amatorskiego Teatru Amorficznego – TU!

Pan świadomości

Data premiery: 06.02.2019 r.

Scenariusz: Mateusz Łagan (w tekście wykorzystano także pomysły pozostałych członków zespołu oraz teksty Mirona Białoszewskiego i Kazimierza Dąbrowskiego).

Reżyseria: Joanna Łagan, drugi reżyser: cały zespół.

Scenografia: Agnieszka Gotowicz, Mateusz Łagan.

Na zdjęciu: Maria Podolecka, Marta Rólka, Zuzia Bruździńska, Agnieszka Gotowicz, Mateusz Łagan, Aleksander Mańkowski, Magda Śrama, Justyna de Mehlem Barabaś.