Święty Jerzy i smok, czyli opowieść o Dworach Artusa

Święty Jerzy i smok

Gdzie

Piwnice Kultury

Bilety

10zł / normalny

Prowadzący: Monika Ratajczyk

Telefon: 792 006 098

E-mail: monika@artus.torun.pl

Zajęcia dla dzieci 6-12 lat | Czas trwania 1,5 h | Koszt - 10 zł/osoby | Grupa od 10 do 25 osób | Prowadząca - Monika Ratajczyk | Więcej info - 792 006 098
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Edukacja

Dwór Artusa to jeden z ważniejszych zabytków w Toruniu, dlatego warto poznać jego historię. Podczas naszych warsztatów dowiemy się, czym w dawnych czasach były Dwory Artusa i jaki był ich związek z Bractwem św. Jerzego. Przeniesiemy się również do innych miast hanzeatyckich, gdzie też zachowały się takie budynki i zobaczymy, że wcale nie były do siebie podobne.

Wspólnie odtworzymy legendę o Królu Arturze i rycerzach okrągłego stołu. Będzie to okazja do przybliżenia obyczajów bractwa rycerskiego, ale również poznania cech i atrybutów rycerza. Jakimi cechami charakteryzował się ten żyjący w średniowieczu, a jakimi powinien charakteryzować się żyjący współcześnie, czyli dżentelmen? To jedno z zadań dla młodych tropicieli historii.

Na zajęciach nie zabraknie elementów kreatywnych, w trakcie których dzieci będą mogły wykorzystać zdobytą wiedzę. Wykonamy własnoręcznie magnes przedstawiający symbol Bractwa św. Jerzego, czyli smoka – a to wszystko w oparciu o legendę, co przy okazji uzmysłowi nam, jak trudno jest zobrazować tekst literacki.

Zajęcia w przystępny sposób pokazują dzieciom fragment lokalnej historii, co jest istotne również w budowaniu tożsamości regionalnej. Na koniec warsztatów każdy uczestnik otrzyma certyfikat poświadczający, iż jest on godny miana członka bractwa św. Jerzego w Toruniu.

Zapewniamy wszystkie niezbędne materiały.