4. Festiwal Kultury Podróży ŚwiatoPogląd | Wernisaż wystawy | „Białoruś: marsz wolności”

Kiedy

01.10.2022
sobota | godz. 20:00

Gdzie

Galeria Artus
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wystawa czynna od 1 października 2022 roku do 28 października 2022 roku w Galerii Artus od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-19:00, a także w sobotę i niedzielę w godz. 12:00-19:00
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Wystawy

Siedmioro fotografów, siedem pełnych emocji, osobistych relacji z protestów na Białorusi, które tworzą poruszającą wystawę fotografii: „Białoruś: marsz wolności”.

Jest ona świadectwem drogi do wolności, jaką przebywa naród białoruski. „Niech żyje Białoruś”, „Ukochanej nie oddamy”, „Ja wychodzę”, „Idź precz ty i twój OMON” – to popularne hasła, które można było ostatnio usłyszeć i zobaczyć na ulicach miast Białorusi. Obywatele walczą o poszanowanie godności ludzkiej, wolności, demokracji i rządów prawa oraz o ochronę praw człowieka.

W ramach wystawy siedmioro artystów białoruskich opowiada – poprzez fotografię – o tym, co się ostatnio wydarzyło na terenie ich kraju. Autorami zdjęć są: Nadia Bużan, Andriej Liankiewicz, Lesia Pcholka, Julia Szabłowska, Wolha Szukajła, Aleksander Wasukowicz.


Współorganizatorem wystawy jest Parlament Europejski.

Organizator: You Plan Culture

Partner wydarzenia: Centrum Kultury Dwór Artusa

Wydarzenie realizowane w ramach projektu Poszerz ŚwiatoPogląd, z funduszy programu Aktywni Obywatele- Fundusz Krajowy EOG.