Świat i okolice – Skandynawia – Światło Północy

Kiedy

16.11.2016
środa | godz. 17:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

2zł / normalny
Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni - wstęp wolny

Z plecakiem po fińskich parkach narodowych, lapońskiej tajdze, kajakiem po fiordach i jeziorach, rowerem przez Bornholm, Olandię, Gotlandię, Alandy, Szetlandy i Orkady. Zofia i Michał Miedzińscy przemierzają wspólnie północną Europę. Listopadowe spotkanie z cyklu Świat i okolice poświęcone będzie Skandynawii.

Na spotkaniu Miedzińscy przedstawią wielobarwną Skandynawię, która niczym zorza polarna, zaskakuje pięknem o różnych porach roku. Nie zabraknie wspomnień letniego dnia polarnego, niezachodzącego słońca za kołem podbiegunowym, spotkań z reniferami czy niesamowitych kolorów fińskiej jesieni.

Owocem ich podróży jest książka Skandynawia – Światło Północy. To swoisty reportaż z 10 skandynawskich krajów: Finlandii, Laponii, Wysp Alandzkich, Bornholmu, Gotlandii, Olandii, Norwegii, Wysp Owczych, Orkadów i Szetlandów. To zapis przeżyć oraz rozmów z napotkanymi ludźmi, garść informacji z historii, etnografii, języka a także niezwykłej, dziewiczej przyrody krajów skandynawskich. A to wszystko opatrzone zdjęciami Miedzińskich, które zachwyciły niejednego czytelnika.

Zofia Miedzińska, z wykształcenia filozof, wraz z mężem Michałem, wykładowcą psychologii pracy oraz socjologii zarządzania, organizują wystawy zdjęć, spotkania i prelekcje dotyczące Skandynawii. Ona jest pasjonatką tamtejszych archipelagów, zwłaszcza Wysp Owczych, on szczególnie zafascynowany jest Finlandią.

Współorganizator

logoty Konsulat Finlandii

Skandynawia - Świat i okolice
Skandynawia - Świat i okolice