Świat i okolice – Gruzja bez ściemy

Kiedy

25.01.2017
środa | godz. 17:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

2zł / normalny
Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni - wstęp wolny

Można objechać ten kraj konno, rowerem, marszrutką, autostopem, z biurem podróży i bez. Styczniowa odsłona cyklu Świat i okolice zabierze nas do Gruzji z niezwykłym przewodnikiem: Krzysztofem Nodarem Ciemnołońskim – PolakoGruzinem.

Gruzja ma różne oblicza, jest jak piękna kobieta: kapryśna, nieobliczalna, piękna, trudna, chaotyczna, a dodatkowo podlana winem, wódką i biesiadami. Ma za sobą skomplikowaną historię i tak naprawdę dobre rzeczy dopiero przed nią. Kraj Kartlów (Sakartwelo), jak określają siebie Gruzini, to jeden z popularniejszych kierunków turystycznych. Wielu spędziło tutaj magiczne wakacje pod gwiazdami, szlajając się nieoznaczonymi górskimi szlakami, niektórzy wspięli się na pięciotysięcznik Kazbek, inni pływali w Morzu Czarnym w Batumi, pałaszowali tłuste potrawy w Tbilisi albo czuli dreszczyk podniecenia przekraczając granicę i zapuszczając się na okupowane przez Rosję terytorium samozwańczej republiki Abchazji.

O tym wszystkim opowie Krzysztof Nodar Ciemnołoński, który mieszka w Tibilisi. Jest podróżnikiem, poetą, blogerem (prowadzi strony www.polakogruzin.pl, www.rebelaway.com), vlogerem (kanał Tamada Tour na Youtube), organizatorem wycieczek i właścicielem firmy turystycznej Tamada Tour. Spotkanie będzie miało formułę stand-up show, audio-wizualnego slajdowiska, wypełnionego barwnymi opowieściami i anegdotami, podszytymi kaukaskim, absurdalnym humorem i zadziornym przesłaniem.

 

Krzysztof Nodar Ciemnołoński