Świat i okolice – Sahara Tibesti Czad

Kiedy

12.10.2016
środa | godz. 16:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

2zł / normalny
Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni - wstęp wolny

Niesamowite wyprawy Aruna Milcarza po Afryce, to temat październikowego spotkania z cyklu Świat i okolice. Wspólnie przemierzymy drugi pod względem wielkości kontynent na Ziemi, a także najbardziej egzotyczny i… w powszechnej opinii – niebezpieczny. Czy słusznie?

Arun Milcarz – podróżnik, artysta, poeta, autor filmów dokumentalnych będzie gościem październikowego spotkania z cyklu Świat i okolice. Dwór Artusa odwiedzi po raz drugi. Przed laty spotkał się z naszą publicznością i zdał relację ze swojej głośnej samotnej wyprawy do Afryki, za którą w 2005 roku otrzymał statuetkę Kolosa w kategorii „Podróże”. Celem ekspedycji było samotne przebycie kontynentu afrykańskiego z południa na północ, najmniej popularnymi szlakami, z wykorzystaniem minimum środków pieniężnych. Trzy miesiące ustawicznych kontroli, częsta zmiana otoczenia, nieznajomość języków, samotność w czarnym tłumie – to codzienne problemy jakie napotykał na swej drodze podróżnik.

Podczas najbliższego spotkania z Arunem, w naszym jesiennym, nieco ponurym czasie, odwiedzimy miejsca diametralnie inne niż nasza strefa klimatyczna. Czeka nas wyprawa na Saharę – największą gorącą pustynią na Ziemi, do Tibesti – wulkanicznego masywu górskiego na Saharze, do Czadu – śródlądowego państwa w środkowej Afryce. Spotkanie będzie bogato ilustrowane multimedialnie, a w relacji werbalnej otrzymamy zapewne wiele zaskakujących informacji. Ile kosztuje wielbłąd? Jak się w Czadzie ubrać na wesele? Jakie skarby można znaleźć na piachu? Temu kto zechce zostać z tematem na dłużej i zgłębić go dokładniej podróżnik zaproponuje swoją książkę Czad. W poszukiwaniu straconego…, którą będzie promował.

Arkadiusz „Arun” Milcarz