Świat i okolice - Kosmos na planecie Ziemia - Oceania

Kiedy

11.10.2017
środa | godz. 16:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

2zł / normalny
Emeryc, renciści, uczniowie, studenci - wstęp wolny

Oceania, czyli wyspy na środku Pacyfiku są przepiękne, jednakże mało kto o nich słyszał i mało kto o nich wie. Jest ich ponad 150, a mieszka na nich około ćwierć miliona ludzi. Wyróżniają się błękitnymi lagunami, kolorowymi rafami, łagodnym klimatem, a przede wszystkim bardzo otwartymi i życzliwymi ludźmi, którzy z uśmiechem na twarzy witają każdego nowego przybysza.

A takim przybyszem był niewątpliwie Wojtek Mura – podróżnik, bloger, założyciel i prezes stowarzyszenia Space for Dream. Na legendarnym jachcie 'Czarny Diament’ znalazł się przez przypadek – był żółtodziobem w żeglarskim świecie. Wyruszył w rejs przez Pacyfik i tak zaczęła się jego przygoda życia, o której opowie podczas prelekcji z cyklu Świat i okolice. Usłyszymy o niesamowitych przygodach, które przeżył podczas 465 niezapomnianych dni na 26 różnych wyspach. A jak sam mówi, można się w nich zakochać, zatracić i pozostać.

Co w Oceanii jest aż tak pociągającego? Jakie niebezpieczne zwierzęta drzemią w odmętach Pacyfiku i czy można przepłynąć jachtem 14 000 km, na daleki kraniec świata, będąc przy tym żeglarskim żółtodziobem? Dowiemy się już w październiku.