Świat i okolice - Z plecakiem dookoła globu

Kiedy

19.09.2012
środa | godz. 18:30

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Zaczęło się od biletu w jedną stronę do Meksyku, a potem już było z górki, kilka piramid Inków, cygaro na Kubie, nurkowanie w Hondurasie, Kanał Panamski, równik, zjazd drogą śmierci w Boliwii, leczenie kaca na 5400m npm, Machu Picchu, łowienie piranii w Amazonce, 20 godzinne jazdy autobusem, imprezy w Rio, tanie wino i dużo mięsa w Buenos Aires, sztorm w Cieśninie Drake’a, pingwiny na Antarktydzie, 6 tygodni w vanie w Nowej Zelandii, jeden dzień w Australii i Azja. Najsłodsze ananasy, najpiękniejsze plaże na Borneo, rzeka Mekong, pola ryżowe, kobiety żyrafy, trzęsienie ziemi, 8 dni na trecku w Himalajach, joga w Indiach, herbata na plantacji w Sri Lance, Paryż w styczniu i 2 miesiące w Maroku. 2 lata, 3 miesiące, 3 tygodnie i 3 dni z plecakiem dookoła globu, w podróży życia. 564 godziny (23 i pół dnia) w lokalnych autobusach, 11 dni na statku i 33 samoloty.

Tym sposobem dwie dziewczyny Agnieszka Czerska i Izabela Kobylarz postawiły stopę na wszystkich siedmiu kontynentach, odwiedziły 34 kraje, w których poznały nowe kultury, obyczaje, klimaty, kuchnie, przeżyły miłości i przyjaźnie, rozczarowania i tęsknoty. Nauczyły się otwartości, tolerancji i akceptacji.

Podczas spotkania w Dworze Artusa, jedna z podróżniczek – Iza Kobylarz (Agnieszka Czerska przebywa obecnie w USA) nie tylko opowie o podróży życia, ale także udzieli praktycznych rad wszystkim chętnym do wypraw w nieznane. Jak się przygotować, jak się spakować i jak podróżować. Opowie o szokach kulturalnych i o powrotach. Wszystko z kolorowymi zdjęciami z każdego kontynentu i kraju.

strona podróżniczek: http://www.hottoddiesunlimited.com/

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać – powiedział Albert Einstein. Od dziecka studiowałam mapy i wierzyłam, że marzenia się spełniają. Nigdy nie spodziewałam się takiej przygody, a teraz jestem uzależniona i już nie mogę zsiąść z tego roweru.
Iza Kobylarz