Świat i okolice - W cieniu minaretów - spotkanie z Markiem Pindralem

Kiedy

20.01.2016
środa | godz. 17:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

2zł / normalny
Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni – wstęp wolny

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Świat i okolice czeka nas relacja niczym z baśni Szeherezady… bowiem Marek Pindral spędził w Omanie ponad 1001 dni i nocy. Posłuchamy więc barwnej opowieści, splecionej z wielu wątków.

Dowiemy się o flakonie perfum, które kosztują więcej, niż samochód i wielbłądach, droższych od żon. O tym, że zakazana może być nie tylko muzyka, ale nawet noszenie okularów przeciwsłonecznych. Pojedziemy na pogranicze z Jemenem, skąd królowa Saby wiozła Salomonowi kadzidło (Autor obiecuje, że będziemy je na spotkaniu palić). Przy okazji dowiemy się też, że wspomniany Salomon to prorok Sulejman, postać ważna również dla muzułmanów, bo wyrastamy przecież z tego samego, biblijnego pnia. Dlatego poznamy przedślubne perypetie… Jezusa – na cześć kolejnego proroka islamu takie imię (Issa) nosi do dziś wielu muzułmanów.

A chętni będą mogli nabyć książkę po promocyjnej cenie, wraz z autografem Autora…

Marek Pindral (www.marekpindral.com) odwiedził kilkadziesiąt krajów, bacznie obserwując napotykaną po drodze rzeczywistość, której czasami stawał się częścią, bo poza Polską zamieszkał na dłużej także w Wielkiej Brytanii, Chinach i Omanie. Swoimi wrażeniami dzieli się pisząc artykuły prasowe, przygotowując wystawy fotograficzne i pokazy multimedialne. Przetłumaczył na język polski myśli jednego z hinduskich awatarów (Sai Baba, rozważania na każdy dzień roku), w 2013 ukazała się jego książka, poświęcona Państwu Środka (Chiny od góry do dołu), a niedawno W cieniu minaretów. Oman.