Świat i okolice - Polska: Południe – Północ w 30 dni

Kiedy

10.02.2016
środa | godz. 17:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

2zł / normalny
Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni - wstęp wolny

W ramach cyklu Świat i okolice zazwyczaj poznajemy odległe rejony naszego globu. Tym razem, w myśl przysłowia: cudze chwalicie swego nie znacie ruszymy odkrywać zakamarki Polski.

Naszymi przewodnikami będą Piotr Sokołowski i Tomasz Pławski, którzy postanowili w 30 dni pieszo pokonać nasz kraj (towarzyszyła im dodatkowo Jolanta Piotrowska). Wystartowali z Opołonka w Bieszczadach, po to aby po miesiącu wędrówki dotrzeć na północ, do Jastrzębiej Góry. Po drodze nie tylko dane im było przeżyć niezliczoną ilość przygód, ale także poznali niezwykłych ludzi, zapomniane miejsca i szereg autentycznie zapierających dech w piersiach historii.

W Dworze Artusa opowiedzą nam o tym wszystkim rekomendując miejsca szczególnie warte obejrzenia – niektóre znane (Toruń!), inne dalekie od utartych szlaków. Podczas spotkanie będzie można nabyć książkę, której patronem został Marek Kamiński.

Piotr Sokołowski (Vitek)- organizator wyprawy. Od kilkunastu lat zdobywa kolejne szczyty Korony Ziemi – na koncie Mt. Blanc, Elbrus, Aconcagua, McKinley i Góra Kościuszki. W kolejce czekają: Kilimandżaro, Piramida Carstensz, Masyw Vinsona i Everest. W przygotowaniu wyprawa Polska Zachód-Wschód i być może następna książka.

Tomasz Pławski (Yankes) – domator i introwertyk, który zaprzeczył regułom. Od półtora roku pisze dwie książki kulinarne – jedną na temat gotowania intuicyjnego, i drugą (anglojęzyczną) Highly Experimental Kitchen – HEK.ZONE. Jego pasją jest gotowanie i ma do tego talent.

Świetna opowieść! Z poczuciem humoru opisują bliskie mi zjawisko drogi, pokazując, jak fascynująca, pełna przygód, a zarazem trudna może ona być. Udowadniają, że nie trzeba jechać na koniec świata, aby dokonać niesamowitych odkryć. Wystarczy odrobina ciekawości połączonej z pomysłowością. Książka stanowi również świetny przewodnik po Polsce, który prowadzi czytelnika po dotąd nieznanych zakątkach naszego kraju. Autorzy pokazują, że warto podążać za marzeniami! Szczerze polecam!

Marek Kamiński