Świat i okolice - Na andyjskich ścieżkach – Boliwia, Chile, Peru

Kiedy

16.03.2016
środa | godz. 17:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

2zł / normalny
Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni - wstęp wolny

Tym razem wędrujemy do dalekiej Ameryki Południowej, aby poznać trzy różne kraje, choć z elementem wspólnym – a są nim góry Andy. W rolę przewodników wcielą się Anna i Marcin Szymczakowie, którzy opowiedzą o swojej dwumiesięcznej podróży.

Dzięki ich opowieściom i pokazowi zachwycających zdjęć, będziemy mogli przeżyć ich wędrówkę razem z nimi jeszcze raz. A zatem będziemy z jednej strony świadkami spotkań z Indianami, z drugiej – podziwiać przyrodę nieskażoną ludzką ręką. Zobaczymy kolonialne miasta Boliwii – La Paz, Sucre i Potosi, a następnie największe solnisko na świecie Salar de Uyuni. Będziemy zachwycać się bezkresem pustyni Atacama, gorącymi źródłami, gejzerami i wulkanami. W Peru odkryjemy prastare miasta Inków, spotkamy rodowitych mieszkańców Andów, podziwiając ich festiwale i barwną kulturę. Z kolei na koniec odbędziemy rejs po jeziorze Titicaca, by dotrzeć do nieprzebytych i bogatych w dziką florę i faunę lasów amazońskich.

Anna i Marcin zaczęli podróżować jeszcze w czasach studenckich, kiedy zorganizowali wspólnie kilka trekkingowych wypraw m.in. w Andy, Ałtaj, Tien Szan, góry Elburs czy Alpy Japońskie, Himalaje i Pamir. Wtedy też zmierzyli się z Jedwabnym Szlakiem w zachodnich Chinach, Uzbekistanie i Iranie. Smakowali zieloną herbatę pod Fuji, a także przemierzali amazońską dżunglę. Od kilku lat podróżują z córką Igą i synkiem Jasiem, czym udowadniają, że nawet z małymi dziećmi można podróżować i to naprawdę w najbardziej odległe zakątki świata.

świat i okolice - andy - szymczakowie