Świat i okolice | Kolumbia | Jerzy Żenkiewicz

Gaj.Palmowy.Andy

Kiedy

25.11.2020
środa | godz. 18:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

5zł / normalny
Wydarzenie przełożone z dnia 8 kwietnia 2020 roku | Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny
Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu: Świat i okolice

Kolumbia to kraj fantastycznych krajobrazów, majestatycznych andyjskich kordylier, czynnych wulkanów, rozległej dżungli i rozśpiewanego wybrzeża karaibskiego. Kraj o bogatej kilkutysięcznej historii i kulturze, bogatych zasobach surowcowych, egzotycznej faunie i florze. To również kraj o widocznej kastowości społeczeństwa, co skutkowało licznymi konfliktami i wojnami wewnętrznymi m.in. z udziałem karteli narkotykowych.

Jerzy Żenkiewicz w ostatnich latach trzykrotnie odbył podróże po Kolumbii. Podczas spotkania z cyklu Świat i okolice opowie o sukcesach i problemach tego kraju, bogato ilustrując swoją relację.

Jerzy Żenkiewicz – elektronik, informatyk, pionier polskiego Internetu, publicysta, pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, podróżnik. Jest autorem ponad stu publikacji z dziedziny telekomunikacji, systemów komputerowych i infrastruktury sieciowej. Badacz historii Kresów Północno-Wschodnich, głównie Litwy Kowieńskiej. Z tego zakresu opublikował kilkadziesiąt publikacji, w tym pięć książek, m.in. Historię Litwy na przestrzeni wieków i jej powiązania z Polską, Ziemiaństwo polskie w Republice Litewskiej w okresie międzywojennym, Dwór polski i jego otoczenie oraz Rodzinne drogi. Odbył podróże do ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach, w tym trzy wyprawy do Kolumbii.

Cartagena

Cartagena