Artus Festival | e-Świat i okolice | Kolumbia | Jerzy Żenkiewicz

Kiedy

25.11.2020
środa | godz. 17:30

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Wydarzenie przełożone z dnia 8 kwietnia 2020 roku | 25 listopada 2020 roku o godz. 18:30 na Facebooku i YouTubie Dworu Artusa odbędzie się bezpłatna transmija online wydarzenia

W ramach Artus Festival zabierzemy Was w wirtualną podróż do Kolumbii – kraju fantastycznych krajobrazów, majestatycznych andyjskich kordylier, czynnych wulkanów, rozległej dżungli i rozśpiewanego wybrzeża karaibskiego. Kraju o bogatej kilkutysięcznej historii i kulturze, bogatych zasobach surowcowych, egzotycznej faunie i florze. To również kraj o widocznej kastowości społeczeństwa, co skutkowało licznymi konfliktami i wojnami wewnętrznymi m.in. z udziałem karteli narkotykowych.

Jerzy Żenkiewicz w ostatnich latach trzykrotnie odbył podróże po Kolumbii. Podczas spotkania z cyklu Świat i okolice opowie o sukcesach i problemach tego kraju, bogato ilustrując swoją relację.

Jerzy Żenkiewicz – elektronik, informatyk, pionier polskiego Internetu, publicysta, pracownik Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, podróżnik. Jest autorem ponad stu publikacji z dziedziny telekomunikacji, systemów komputerowych i infrastruktury sieciowej. Badacz historii Kresów Północno-Wschodnich, głównie Litwy Kowieńskiej. Z tego zakresu opublikował kilkadziesiąt publikacji, w tym pięć książek, m.in. Historię Litwy na przestrzeni wieków i jej powiązania z Polską, Ziemiaństwo polskie w Republice Litewskiej w okresie międzywojennym, Dwór polski i jego otoczenie oraz Rodzinne drogi. Odbył podróże do ponad 80 krajów na wszystkich kontynentach, w tym trzy wyprawy do Kolumbii.

Wydarzenie odbywa się na Kujawach i Pomorzu.

Kliknij i przenieś się do artusowego

 

Cartagena

Cartagena

Jeśli chcielibyście w tym trudnym i niepewnym okresie wesprzeć Dwór Artusa w dalszych działaniach oraz Artystów, którym będziemy starali się pomagać, wystarczy kliknąć w  Toss a coin to Artus & Artists  i nabyć cegiełkę. Tak wiele, za tak niewiele, bo cała przyjemność po naszej i Waszej stronie!