Świat i okolice - Iran: Kraina tysiąca i jednej nocy

Kiedy

02.12.2015
środa | godz. 17:30

Gdzie

Sala Wielka

Bilety

2zł / normalny
Emeryci, renciści, uczniowie, studenci, niepełnosprawni - wstęp wolny

Postrzeganie Iranu na świecie zmienia się w ostatnich latach. Jeszcze do niedawna prawie nikt tam nie jeździł. Dziś coraz więcej osób wybiera ten kierunek. Co takiego sprawia, że Iran to miejsce magiczne? Czy to prawda, że w Teheranie jest 1800 parków? Dlaczego Iran jest krajem bezpiecznym? Jak się dobrze bawić na weselu w Teheranie? Czy w metrze można się wyspać? W ramach cyklu Świat i okolice na te i inne pytania odpowie Krzysztof Kropisz – podróżnik i pasjonat Bliskiego Wschodu.

Iran podpatrywać będziemy przez pryzmat Teheranu – który jak w soczewce skupia w sobie wszystkie zmiany zachodzące w Iranie. Teheran, to miejsce, które dla niektórych jest rajem, a dla innych miejscem, skąd należy jak najszybciej uciekać.

Krzysztof Kropisz jest pasjonatem Bliskiego Wschodu, a w szczególności Iranu. Zawsze fascynowało go poznawanie krajów, które z jakiegoś powodu już za chwilę mogą stać się zupełnie inne. Wcześniej to umiłowanie poprowadziło go między innymi na Kubę i do Autonomii Palestyńskiej. A w ostatnich latach na Bliski Wschód. Syria, Jordania, Turcja, Egipt, Liban i w szczególności Iran. Na bieżąco śledzi wydarzenia i zmiany zachodzące w Iranie i cyklicznie odwiedza Islamską Republikę Iranu. Jego ulubionym zajęciem podczas pobytu w Teheranie jest przesiadywanie w kawiarniach i obserwacja toczącego się w życia na ulicach stolicy państwa ajatollahów.