Świat i okolice - Australijska przygoda z Perth do Sydney campervan-em!

Kiedy

17.09.2014
środa | godz. 16:30

Gdzie

Sala Wielka
Wydarzenie archiwalne

Po wakacyjnych wojażach, w mniej lub bardziej oddalone zakątki świata, warto powspominać, bądź jeśli nie było ku temu okazji – pooglądać i posłuchać o wyprawach innych. A będzie o czym! Podczas spotkania z cyklu Świat i okolice zwiedzimy najmniejszy kontynent na świecie wzdłuż i wszerz. Będzie to podróż poprzez pięć stanów Australii razem z Karoliną Sypniewską i Pawłem Widą.

Rozpoczynamy naszą przygodę w najmniej zaludnionym stanie – Zachodnia Australia. Podróżujemy przez Nullarbor Plain – nizinny obszar gdzie na przestrzeni setek kilometrów znajdują się tylko stacje benzynowe, kangury, a ludzie to rzadkość. Po drodze mijamy drogowe pociągi „road trains” o długości nawet 40m! Wspinamy się na 70m drzewa dziewiczego lasu kharii do tego nurkujemy z żarłaczami białymi – najniebezpieczniejszymi rekinami na świecie oraz bawimy się w wodzie z lwami morskimi i dzikimi delfinami. Spotkania oko w oko czekają nas również na drodze z wszechobecnymi kangurami – nawet na plaży – czy z ospałymi torbaczami koala. Zapraszamy Was w podróż przez 5 stanów Australii.

Karolina Sypniewska – pilot wycieczek zagranicznych, bydgoszczanka, organizatorka Bydgoskiego Festiwalu „Podróżnicy”.

Paweł Wida – specjalista od Australii dokąd przeprowadził się mając 17 lat. Prowadzi firmę Albion House – Edukacja i Praca za Granicą – wysyłając studentów i nie tyko, do Australii, Kanady, Nowej Zelandii, USA czy Europy.

Połączyła ich pasja do podróżowania i wspólnego odkrywania nieznanych miejsc nie tylko w Australii. Na spotkaniu w Dworze Artusa opowiedzą o swojej miłości do Australii, miejscu w którym żyje się najlepiej na świecie.

Emeryci, renciści, niepełnosprawni, uczniowie, studenci – wstęp wolny!