Studio Salonik | Gość specjalny Żaneta Chłostowska-Szwaczka

Kiedy

08.05.2021
sobota | godz. 12:00

Gdzie

YouTube, Facebook i Spotify Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Transmisja wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku, YouTube i Spotify Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 12:00, a także po jej zakończeniu na artusowych profilach bez ograniczeń

Kliknij i przenieś się do artusowego

Jak wygląda codzienne życie i praca artystów i artystek współpracujących z Dworem Artusa? Z czego czerpią inspirację oraz jaką symbolikę wiążą ze swoimi dziełami? Tego… i więcej możecie dowiedzieć się z naszych zakulisowych rozmów – wprost ze Studia Salonik!

W naszym nowym cyklu – który możecie oglądać na laptopie, smartfonie lub słuchać w aucie, jak podcast – na luzie porozmawiamy o sztuce, filozofii, nauce, popkulturze, sporcie, filmach i serialach, a nawet… codziennym życiu i wyzwaniach podejmowanych w instytucjach kultury oraz działalności artystycznej.

Żaneta Chłostowska-Szwaczka jest autorką wystawy WO-MAN, która pojawi się w maju w Galerii Muz przy ul. Podmurnej. Wystawa jest sugestywną próbą ukazania problemów, z jakimi ciągle jeszcze borykają się kobiety – kobieta traktowana jest jako trochę inny człowiek. Z autorką porozmawiamy o stereotypach kulturowych, a także poglądach przydzielających role w społeczeństwie. Skupimy się na tych, które mogą krzywdzić kobiety i marnować ich potencjał – dyskryminując je ze względu na płeć – niezależnie od posiadanych kompetencji czy umiejętności.

Rozmowę z naszym gościem poprowadzi dla Was Łukasz Wudarski.