Studio Salonik | Czas

Kiedy

10.04.2021
sobota | godz. 20:00

Gdzie

YouTube i Facebook Dworu Artusa
Wstęp wolny! Zapraszamy!
Transmisja wydarzenia dostępna będzie bezpłatnie na Facebooku i YouTube Dworu Artusa w dniu wydarzenia o godz. 20:00, a także po jej zakończeniu na obu profilach bez ograniczeń

Kliknij i przenieś się do artusowego

O czym rozmawia artusowa ekipa, gdy zgasną już wszystkie światła na scenie, wybrzmią ostatnie dźwięki koncertu, a goście opuszczą mury Dworu Artusa? Tego… i więcej możecie dowiedzieć się z naszych zakulisowych rozmów – wprost ze Studia Salonik!

W naszym nowym cyklu – który możecie oglądać na laptopie, smartfonie lub słuchać w aucie, jak podcast – na luzie porozmawiamy o sztuce, filozofii, nauce, popkulturze, sporcie, filmach i serialach, a nawet… codziennym życiu oraz wyzwaniach podejmowanych w instytucjach kultury.

Łukasz Wudarski, Piotr Pawłowski oraz Monika Dejnecka pracują na co dzień w Dworze Artusa. Każde z nich ma swoją specjalną, ulubioną działkę: Łukasz – sztukę i filmografię, Piotr – popkulturę i teatr improwizacji, Monika – filozofię i logikę.

W pierwszym odcinku nasi prowadzący zajmą się czasem. Od roku płynie dla nas całkiem inaczej – przestały go wyznaczać weekendy wypełnione zabawą, spotkania ze znajomymi czy spontaniczne, albo planowane wakacyjne wyjazdy. Dla kogo w pandemii czas zwolnił, dla kogoś przyspieszył… Czy da się nie przywiązywać wagi do upływającego czasu oraz czy jest on dla nas przyjacielem lub wrogiem? A może tak, jak chciałby J.E. McTaggart – jeden z ulubionych filozofów Moniki – czas po prostu nie istnieje i wcale nie musimy się nim przejmować?

Wsiadajcie do naszego wehikułu czasu, gdzie trójka prowadzących poprowadzi Was na artusowym Facebooku i YouTube przez meandry filozofii czasu i odpowie na pytania, które zawsze chcieliście zadać, a nie było ku temu okazji.